Halák v súťažiach zručnosti v zdolanom tíme Toews

Halák v súťažiach zručnosti v zdolanom tíme Toews
Zdroj foto: SITA/AP
Pri neprítomnosti slovenského obrancu Zdena Cháru, ktorý v súťaži o najtvrdšiu strelu v zámorskej NHL triumfoval v predchádzajúcich piatich ročníkoch, vyhral toto súperenie bek Shea Weber z Nashvillu. Počas sobotňajších súťaží zručnosti v Columbuse vypálil kapitán Predators puk s rýchlosťou 108,5 míľ za hodinu (174,6 km/h). Za rekordom Cháru z januára 2012 zaostal iba o 0,5 km/h. Chárovi pred tromi rokmi namerali v Ottawe 175,1 km/h.

V sobotu sa predstavil aj jediný slovenský zástupca v tohtosezónnej edícii Zápasu hviezd NHL brankár Jaroslav Halák, no v tíme kapitána Jonathana Toewsa stál na strane zdolaných. Domáci Nick Foligno priviedol svoje mužstvo k pohodlnému triumfu 25:19, keď od začiatku bolo vo vedení.

Súťaž v rýchlosti korčuľovania vyhral mladík Jonathan Drouin, v nájazdoch si za kreativitu získal najväčšie sympatie fanúšikov Ryan Johansen, v presnosti streľby dominoval Patrick Kane a v tvrdosti strely spomenutý Shea Weber. V štafetách si oba tímy pripísali po jednom triumfe a v najviac bodovanej záverečnej súťaži v premieňaní nájazdov síce boli úspešnejší hráči tímu Toews, no na ich prehre to už nič nezmenilo.

Jaroslav Halák sa predstavil v štafetovej súťaži, no jeho tímu to body neprinieslo. Nechýbal ani v záverečných nájazdoch, kde si poradil s pokusmi Ryana Nugenta-Hopkinsa, Nicka Foligna, Zemgusa Girgensonsa, Patricka Kana, ani raz z dvoch pokusov ho neprekonal Kevin Shattenkirk, jeden gól z dvoch nájazdov zaznamenal do Halákovej bránky Alexander Ovečkin a z jediného pokusu sa presadil Dustin Byfuglien. 

Tím Foligno - Tím Toews 25:19

najrýchlejší korčuliar 5:0 
kreativita v nájazdoch 1:0 
presnosť streľby 4:1 
štafety 2:1 
tvrdosť strely 3:2 
nájazdy 10:15

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá