O banku Zuno má záujem slovenský milionár aj sporiteľňa

O banku Zuno má záujem slovenský milionár aj sporiteľňa
Zdroj foto: Zuno Bank
O kúpu internetovej banky Zuno, ktorá má na Slovensku približne 140.000 klientov, prejavil záujem slovenský milionár Pavol Krúpa. "Áno, máme záujem o Zuno," potvrdil pre dnešné vydanie Hospodárskych novín (HN).

Zuno bola od svojho vzniku v permanentnej strate, ktorá napríklad v roku 2013 predstavovala 35 miliónov eur. Šéfka komunikácie medzinárodnej divízie jej materskej banky Raiffeisen Ingrid Krenn-Ditz potvrdila, že plánovaný predaj je v súlade s ich stratégiou reštrukturalizovať alebo vystúpiť z biznisu, ktorý si vyžaduje značný kapitál alebo neprodukuje dostatočný zisk.

Investori majú na predloženie ponúk najbližšie dva mesiace. Podľa odborníkov má Zuno novým investorom čo ponúknuť. "Je veľmi úspešná pri získavaní klientov. A má potenciál získať ďalších ľudí, ktorí používajú internet," konštatoval analytik spoločnosti Capco Iľja Iliť. Prípadná kúpa Zuna by mohla byť podľa HN šancou na expanziu najväčších slovenských bánk. "Slovenská sporiteľňa zváži možnosť podania ponuky," povedal denníku jej hovorca Štefan Frimmer.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá