Medlovej životný úspech, snoubordistka získala bronz na MS

Aktualizované:
Medlovej životný úspech, snoubordistka získala bronz na MS
Zdroj foto: SITA/AP
Slovenská reprezentantka Klaudia Medlová v stredu dosiahla životný úspech, keď na majstrovstvách sveta v snoubordingu v rakúskom Kreischbergu získala v disciplíne slopestyle bronzovú medailu. Doterajšie maximum 21-ročnej Liptáčky bolo 8. miesto z MS 2011 v španielskej La Moline.

Bronzová medailistka z big air z juniorského svetového šampionátu z novozélandskej Cardrony 2010 dosiahla najlepší výkon v šesťčlennom finále hneď v prvej jazde, po ktorej figurovala na čele hodnotenia. Dostala za ňu 84,25 bodu, na trati postupne predviedla frontside boardslide, 50-50 Bs 180 out, switch backside 540, frontside 360 v dobrej výške, následne 50-50 a pred cieľom kvalitné Bs rodeo.

"V semifinále sme mali jasnú taktiku, zaradiť do jazdy nový trik, ktorý sa Klaudia naučila na sústredení v USA. Podarilo sa ho úspešne začleniť do jazdy a v semifinále bola suverénne prvá. Na finále sme chceli najprv zopakovať semifinálovú jazdu a neskôr prípadne zaradiť aj nové prvky, zatiaľ nevyskúšané na tejto trati. Išlo o finále a nemala čo stratiť. Prvú jazdu absolvovala Klaudia krásne čisto a viedla, potom sme zvolili väčšie riziko a to úplne nevyšlo. To však nevadí, pretože je z toho bronzová medaila a tešíme sa z nej," povedal pre agentúru SITA Medlovej tréner Marek Hliničan.

V ďalších dvoch kolách sa Slovenke až tak nedarilo a od rozhodcov dostala 40,75 a 39,75 bodu. V druhej jazde ju predstihla v konečnom účtovaní zlatá Mijabi Onicuková z Japonska, v tretej sa pred ňu dostala aj domáca Anna Gasserová.

Miestenku vo finále si Klaudia Medlová vybojovala v rannom semifinále, ktoré suverénne vyhrala. Za prvú jazdu dostala 81,75 bodu, do druhej už nenastúpila. V kvalifikácii obsadila v druhej skupine 5. miesto.

"Je to zatiaľ Klaudiin kariérny vrchol. Bola tu neskutočná konkurencia. Za povinnosť som pokladal postup z kvalifikácie. Hovoril som si, že keby sa podarilo finále, bol by to sen. Napokon vyšla medaila, to nemám slov," pokračoval Hliničan.

Medlovú v Kreischbergu ešte čaká v piatok kvalifikácia disciplíny big air, v ktorej v minulosti získala na MSJ bronz. "Oslava bronzu síce bude, ale nie veľká, pretože už vo štvrtok nás čaká tréning disciplíny big air. Určite si pôjdeme niekam sadnúť s jej rodinou a priateľmi. Je tu veľa ľudí, ktorí nás podporovali a držali nám palce. Viac možno po šampionáte, pravdepodobne v sobotu večer," dodal Hliničan.

Medzi mužmi si prvenstvo vybojoval Ryan Stassel z USA, striebro získal Fín Roope Tonteri a bronz ďalší Američan Kyle Mack. 

Majstrovstvá sveta v snoubordingu - Kreischberg (Rak.) - streda:

SLOPESTYLE
Ženy - finále: 1. Mijabi Onicuková (Jap.) 92,50 bodu, 2. Anna Gasserová (Rak.) 89,50, 3. Klaudia Medlová (SR) 84,25, 4. Sina Candrianová (Švaj.) 79,50, 5. Jenna Blasmanová (Kan.) 61,25, 6. Anna Gyarmatiová (Maď.) nenastúpila 
Muži - finále: 1. Ryan Stassel (USA) 97,50 bodu, 2. Roope Tonteri (Fín.) 93,75, 3. Kyle Mack (USA) 92,75, 4. Darcy Sharpe (Kan.) 90,75, 5. Jonas Bösiger (Švaj.) 84,00, 6. Michael Ciccarelli (Kan.) 82,25

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá