Le Pen hovorí o akcii tajných služieb v Charlie Hebdo

Le Pen hovorí o akcii tajných služieb v Charlie Hebdo
Zdroj foto: SITA
Minulotýždňový útok ozbrojencov na parížsku redakciu týždenníka Charlie Hebdo mohol byť výsledkom spolupráce americkej, francúzskej a izraelskej tajnej služby s cieľom rozpútať vojnu medzi Západom a islamom.

Tvrdí to zakladateľ francúzskej krajne pravicovej strany Národný front Jean-Marie Le Pen. Jeho slová pre ruský denník Komsomolskaja Pravda v piatok zverejnil denník Le Monde. Ten citoval Le Penove vyjadrenia o možnom sprisahaní, ktorého vykonávateľom boli bratia Kouachiovci, podľa neho možní agenti tajnej služby. Poukázal pritom na občiansky preukaz jedného z nich nájdený v opustenom aute, v ktorom sa dopravili do redakcie. Extrémnymi vyjadreniami známy politik to prirovnal k "zázračnému" nájdeniu pasu únoscu lietadla v troskách newyorského Svetového obchodného centra po útokoch z 11. septembra 2001.

"Streľba v Charlie Hebdo pripomína operáciu tajných služieb, ale nemáme o tom dôkaz. Nemyslím, že ju zorganizovali francúzske orgány, no umožnili, aby sa to stalo. Aktuálne je to však iba domnienka," povedal kontroverzný Le Pen, ktorý zároveň označil účastníkov nedeľňajšieho pochodu Parížom proti terorizmu za Charlie Chaplinov v odkaze na populárneho komika a heslo Ja som Charlie ako symbolu vyjadrenia solidarity so zabitými redaktormi časopisu. Vyjadril sa taktiež, že vo Francúzsku žije možno až štyrikrát viac moslimov ako oficiálne uvádzaných počet piatich miliónov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá