Tatar prispel gólom k triumfu Detroitu

SITA nhl.com
16.1.2015 07:58

Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar prispel jedným gólom k víťazstvu svojho Detroitu v nočnom zápase NHL na ľade St. Louis Blues 3:2 po predĺžení.

Slovenský útočník poslal v 40. minúte svojim 18. presným zásahom v sezóne Red Wings do vedenia 2:0, domáci Blues však vyrovnali aj vďaka gólu 48 sekúnd pred koncom tretej tretiny z hokejky Alexandra Steena na 2:2. O výhre Detroitu napokon rozhodol tri sekundy pred koncom predĺženia Pavel Daciuk, prvou hviezdou zápasu však vyhlásili Tatara.

Philadelphia - Vancouver 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Góly: 7. Bonino (Matthias, Stanton), 14. H. Sedin (D. Sedin, Burrows), 22. Vrbata (H. Sedin, D. Sedin), 22. Hansen (Edler)

Dallas - Winnipeg 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 59. Daley (Roussel, Spezza) - 4. Frolík (Perreault), 48. E. Kane (Stuart)

Buffalo - Minnesota 0:7 (0:2, 0:3, 0:2)
Góly: 6. Parise (M. Koivu, Pominville), 20. Vanek (M. Koivu, Pominville), 26. Brodziak (Haula), 30. Dumba (Pominville, Parise), 39. Spurgeon (Blum, R. Carter), 45. Cooke (Brodziak), 59. Haula (Vanek, Folin)
Andrej Meszároš (Buffalo) -3, odohral 15:13 min

St. Louis - Detroit 2:3 po predĺžení (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)
Góly: 44. Backes (Bouwmeester, Shattenkirk), 60. Steen (Pietrangelo, Tarasenko) - 39. Andersson (D. Miller, Glendening), 40. TATAR (J. Ericsson, Sheahan), 65. Daciuk (Quincey, DeKeyser)
Tomáš Tatar (Detroit) 1 gól, 2 strely, +1, 2 tr. min, odohral 16:23

Florida - Colorado 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Góly: 6. Ekblad (B. Campbell, Bjugstad), 34. Barkov (Boyes, Huberdeau) - 3. Barrie (J. Mitchell, Guenin), 34. Landeskog (R. O'Reilly), 52. Holden (Tanguay, Barrie), 60. Iginla (Tanguay)
Tomáš Kopecký (Florida) 1 strela, odohral 11:50 min

Arizona - Calgary 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Góly: 33. Boedker (Yandle, Chipchura) - 22. Backlund (Gaudreau, Wideman), 45. Jones (Bouma, Brodie), 56. Giordano (Monahan, Bouma), 59. Monahan (Wideman, Jones)

Tampa Bay - Edmonton 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Góly: 28. Stamkos (Carle, Garrison), 42. Palát (Kučerov, T. Johnson), 52. Palát (T. Johnson, Nesterov) - 14. Pouliot (Nugent-Hopkins), 40. Pouliot (Hall, Nugent-Hopkins)

Ottawa - Montreal 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Góly: 2. Zibanejad (Hoffman, Ryan), 17. Pageau (M. Michálek, Stone), 23. E. Karlsson (M. Michálek, Pageau), 60. Condra (Gryba, Legwand) - 15. Pacioretty (Gallagher, Plekanec)

Boston - New York Rangers 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 4. P. Bergeron (Hamilton), 23. Krejčí (Krug, McQuaid), 50. Eriksson (Krug, K. Miller)
Zdeno Chára (Boston) 2 strely, odohral 23:10 min

San Jose - Toronto 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Góly: 9. Kennedy (Dillon, Braun), 10. Marleau (Nieto, Braun), 60. Wingels (T. McGinn, Sheppard) - 12. Polák (Santorelli, Winnik)
Richard Pánik (Toronto) -1, odohral 16:17 min