Slovanisti doma nestačili na hráčov Soči

TASR TA3
15.1.2015 21:57

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali vo štvrtkovom úvodnom stretnutí štvorzápasovej domácej série s priamym konkurentom v boji o play off HK Soči 3:5. "Belasí" sa tak prepadli na 13. priečku Západnej konferencie, na postupovú ôsmu strácajú päť bodov.

SITA/Jozef Jakubčo

Slovan sa ujal vedenia v 13. minúte, keď Hudáček premenil svoj únik a skóroval v treťom zápase za sebou. Hostia však vyrovnali už o necelé dve minúty zásluhou Krikunova. Potom prišli hluché minúty a zápas dostal tempo až v druhej polovici. Na sklamanie domácich sa presadili hostia a to hneď dvakrát v 37. minúte. Najprv ich poslal do vedenia Petersson a vzápätí upravil na 3:1 pre Soči Radulov. V 42. minúte zvýšil Emmerton. Slovan však dostal šancu v podobe päťminútovej presilovky, ktorú premenil Vondrka. V 53. minúte znížil na rozdiel jediného gólu Tičar, no domácim sa už nepodarilo vyrovnať. V závere inkasovali do prázdnej bránky z hokejky Peterssona.

Zverenci trénera Petriho Matikainena sa najbližšie predstavia v sobotu 17. januára o 17.30 h proti Dinamu Moskva. Domáci šnúru uzavrú duelmi s Dinamom Minsk a Atlantom Mytišči.

Slovan Bratislav - HK Soči 3:5 (1:1, 0:2, 2:2)
Góly: 13. Hudáček (Starosta, Luža), 52. Vondrka (Bartovič, Sersen), 53. Tičar (Štajnoch) - 15. Krikunov (Kosticyn, Kriukov), 37. Petersson (Emmerton, Whitney), 37. Radulov (Wärn), 42. Emmerton (Petersson), 60. Petersson. Rozhodcovia: Kiseľov, Čerenkov - Balodis, Golovľov, vylúčení: 4:1 na 2 min, navyše: Järvinen 5+DKZ za úder kolenom, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 8487 divákov.

HC Slovan Bratislava: Backlund – Luža, Sersen, Štajnoch, Barker, Starosta, Kozák, Brejčák – Bartovič, Surový, Nagy – Hudáček, Murley, Vondrka – Jeglič, Tičar, Ölvecký – Kudrna, Šťastný, Lunter - Rehák
HK Soči: Pöpperle – Whitney, Ščitov, Koledov, Pervyšin, Derľuk, Wilson, Järvinen – Kosticyn, Ignatuškin, Krikunov – Wärn, Emmerton, Petersson – Ľudučin, Sčastlivyj, Radulov – Krutov, Kriukov, Ščerbina - Morozov

Po opatrných úvodných minútach mali prvú šancu na zmenu skóre hostia, ktorí si zahrali presilovku po faule Hudáčka. Okrem strely Kosticyna z pravého kruhu si však ďalšie možnosti nevypracovali, naopak do vedenia mohol ísť Slovan. Hosťujúci hráči si nedali pozor na Nagya, ktorý sa z pravej strany vyrútil na brankára, no v dobrej šanci prestrelil. "Belasí" ale otvorili skóre v 13. minúte. Starosta pekne vysunul do samostatného úniku Hudáčka a ten tiesnený protihráčom bekhendom prekonal Pöpperleho - 1:0. Domácim však náskok nevydržal ani dve minúty. Kosticyn prihral na ľavý mantinel Krikunovovi, ktorý si nakorčuľoval pred Backlunda a trafil ponad jeho vyrážačku - 1:1.

V úvode druhého dejstva sa hralo najmä v strednom pásme. V 24. minúte si vypracoval dobrú pozíciu na strelu Ľudučin, Backlund jeho pokus skryl do lapačky. Soči hralo od 27. minúty ďalšiu presilovku, ale opäť si nedokázalo vytvoriť tlak a domáca obrana bez problémov odolala. Ani Slovan nevedel smerom dopredu nič vymyslieť a do polovice druhého dejstva vyslal na bránku iba dve strely, ktoré nemohli vážnejšie ohroziť Pöpperleho. Zápas dostal tempo až v jej druhej časti. V 32. minúte sa opäť ozvali hostia. Po chybe "belasých" sa dostal do brejku Ignatuškin, Backlund s námahou jeho strelu skrotil. Chvíľu na to sa dostali do brejku dvaja na jedného domáci, ale Surového strela nemala potrebnú razanciu ani presnosť. V 34. minúte bol v permanencii domáci gólman, keď zlikvidoval pokus Krutova, na druhej strane pekne vypálil Bartovič. Kapitánovi Slovana nevyšiel ani únik v 36. minúte, v poslednej chvíli mu nadvihol hokejku obranca hostí. Skóre sa menilo o minútu neskôr a hneď dvakrát. Na sklamanie fanúšikov v Slovnaft aréne inkasoval oba góly Backlund. Najprv za jeho chrbát zapadla strela Peterssona, o 38 sekúnd neskôr domáca obrana nepokryla Radulova, ten si obkorčuľoval bránku a na dvakrát sa presadil - 1:3.

Slovanu nepomohla ani prestávka a v 42. minúte prehrával už trojgólovým rozdielom, keď sa presadil Emmerton. Vzápätí sa museli brániť ďalšej početnej presile. "Belasí" dostali šancu na zvrat, keď dostal Järvinen 5+DKZ za faul kolenom. Najprv spálil obrovskú šancu Hudáček, ktorý z ľavého kruhu netrafil úplne odkrytú bránku, po ďalšej akcii však dorazil puk do siete Vondrka - 2:4. O minútu neskôr viedli hostia už iba jednogólovým rozdielom, keď si Tičarovu strelu zrazil do siete jeden z obrancov Soči. Slovan zdramatizoval duel a do poslednej chvíle bojoval o body, no nepodarilo sa mu vyrovnať a v závere inkasoval do prázdnej bránky z hokejky Peterssona.

Michal Vondrka, útočník a strelec druhého gólu Slovana: "Škoda, že nám to dnes nevyšlo. V závere sa nám podarilo zápas zdramatizovať, mám pocit, že Luža trafil aj žŕdku. Za stavu 1:4 už veľa ľudí neverilo, že sa nám to podarí dotiahnuť. Na nohy nás postavila päťminútová presilovka. Naštartovali sme sa, ale už to nestačilo."