KĽDR navrhla Spojeným štátom priame rokovania o Kórejskom polostrove

Severná Kórea ponúkla Spojeným štátom možnosť priameho rokovania o mieri. Je pritom ochotná pozastaviť svoj jadrový program. Výzvu odovzdal Američanom severokórejský veľvyslanec v OSN An Mjong-hun. USA považujú ponuku za skrytú hrozbu a úskočný manéver.

KĽDR vyzýva USA na spoločné vyšetrenie hackerského útoku na Sony Pictures

Predstavitelia Severnej Kórey naďalej trvajú na tom, že nemajú nič spoločné s decembrovým kybernetickým útokom na filmové štúdiá Sony Pictures, v ktorých vznikla komédia Šialené interview o fiktívnom atentáte na severokórejského vodcu Kim Čong-una. Informovala o tom v noci nadnes agentúra AP.

Pchjongjang zároveň požiadal Spojené štáty, aby predložili dôkazy o tom, že za útokom na Sony Pictures skutočne stojí Severná Kórea. Námestník severokórejského veľvyslanca pri OSN An Mjong-hun okrem toho na utorňajšej tlačovej konferencii vyzval amerických predstaviteľov na spoločné vyšetrenie prípadu.

"Moja vlasť nemá nič spoločné s hackerským útokom na Sony. Je to úplne nepodložené a v súlade s obvyklou nepriateľskou politikou proti mojej vlasti, aby bol na ňu za každých okolností vyvíjaný nátlaku, čo pokladáme za absolútne neprijateľné," povedal zástupca Severnej Kórey pri OSN.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá