Nitra prehrala so Žilinou 3:1

6.1.2012 20:11

MsHK DOXXbet Žilina - HK Nitra 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Stretnutie sa začalo v solídnom tempe. Prvé príležitosti na otvorenie skóre mali hostia pri vylúčení Drábeka, ale domácich podržal gólman Laco. Žilina zvyšovala obrátky. V 5. min Sýkora trafil len do betónov, dve čisté gólové príležitosti mali v 7. a 8. min Richard Huna a Drábek, ktorí sami pred gólmanom neuspeli. Následne Žilinčania nevyužili na dvakrát početnú prevahu, naopak Garip Saliji, ktorý naskočil na ľad pri druhom vylúčení išiel sám na Laca, ale nepresadil sa. V 15. min domáci využili zaváhanie obrany hostí v strednom pásme. Richard Huna nezištne prihral svojmu bratovi Róbertovi a ten sám pred Fedorom nezaváhal - 1:0.

Druhá tretina bola hokejovo slabšia, bola najmä o vylúčeniach. Obe mužstvá mali túto výhodu 4-krát, ale ani jeden tím to nevyužil. V 30. min mohol vsietiť kontaktný gól Martin Segľa, ale Laco bol aj tentokrát pozorný. V 35. min sa Sýkora dostal cez nitriansku obranu a zakončil - 2:0.

Hokejovo najslabšia bola tretia tretina. V 45. min domáca obrana vyrobila veľkú hrúbku, Mašlonka sa ocitol sám pred Lacom a vsietil kontaktný gól. Nitre tento presný zásah dodal sily, snažila sa o vyrovnanie, ale veľa príležitostí si jej hráči nevytvorili. V závere zápasu odvolal tréner hostí brankára a Róbert Huna do prázdnej bránky spečatil žilinské víťazstvo.

Góly: 16. Róbert Huna (Richard Huna, P. Sivák), 35. T. Sýkora (Ďurkech), 60. Róbert Huna (Richard Huna, Dlouhý) - 45. Mašlonka
Vylúčení: 8:9 na 2 min, navyše: Ďurák (Nitra) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga - Kacej, Navrátek, 1724 divákov

Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, Staňo, Dlouhý, Ďurkech, Houdek - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, Stupka - M. Drevenák, Michajlov, Smotrila - T. Sýkora, Linet, J. Kubiš
Nitra: I. Fedor - Rais, Ďurák, Gurčík, M. Hruška, Hrudík, Árvay, K. Grman - Kropáč, M. Štefanka, G. Saliji - Hrnka, Valčák, Mašlonka - Martin Segľa, Káčer, Fojtík - Klíma, Piačka, Šumichrast

Milan Jančuška (tréner Žiliny): "Vyhrali sme a zisk troch bodov teší, aj keď sme sa dosť natrápili. Nepodali sme optimálny výkon, na aký sme v domácom prostredí zvyknutí. V koncovke nám chýbalo viac agresivity a dôrazu. Vytvorili sme si dost príležitostí aj na viac gólov. V poslednej tretine sme však inkasovali a trápili sme sa až do konca."
Karol Kolečáni (tréner Nitry): "Po víťazstve nad Slovanom sme chceli zopakovať výkon aj v Žiline, to sa nám podarilo len čiatočne. Žilina hrá koncentrovaný hokej, má organizovanú obranu a rýchle protiútoky. My sme mali dobrý začiatok, po hrubej chybe sme však inkasovali prvý gól. V druhej tretine sme boli často vylučovaní, čo nás stálo veľa síl. Aj druhý gól sme dostali po chybe v našich obranných radoch. V tretej sme znížili, mali sme nejaké šance, ale jedným gólom sa zápas ťažko vyhráva."