Francúzska polícia prepustila všetky osoby zadržané po útokoch v Paríži

Francúzska polícia prepustila všetky osoby zadržané po útokoch v Paríži
Zdroj foto: SITA
Ako v piatok informoval parížsky prokurátor Francois Molins po útokoch polícia vzala do väzby spolu 16 osôb. Piatich z nich polícia podrobovala výsluchu až do soboty večera, ostatných prepustili už skôr.

Medzi osobami prepustenými v sobotu bola aj manželka Chérifa Kouachiho, mladšieho z dvoch páchateľov stredajšieho útoku v parížskej redakcii satirického týždenníka Charlie Hebdo, kde prišlo o život 12 ľudí. Kouachiho švagra, 18-ročného študenta lýcea, prepustili už v piatok.

Polícia naďalej pátra po Hayat Boumeddienovej, podozrivej zo spoluúčasti na zločinoch spáchaných Amédym Coulibalym, ktorý vo štvrtok na juhoparížskom predmestí Montrouge smrteľne postrelil mladú policajtku a v piatok, v čase nákupnej špičky, obsadil v Paríži supermarket s kóšer potravinami, kde zastrelil štyroch ľudí.

Páchateľov všetkých troch útokov polícia zastrelila v piatok pri takmer simultánnych operáciách v Paríži a v obci Dammartin-en-Goele, kde sa Chérif Kouachi spolu s bratom Saidom od piatkového rána skrýval pred políciou v tamojšej tlačiarni.

Po Boumeddienovej sa stále pátra, ale podľa najnovších správ zo zdrojov tureckej tajnej služby bola v čase Coulibalyho útokov v Turecku. Naposledy ju videli 4. januára v blízkosti hraníc Turecka so Sýriou, kde sa jej stopa stratila.

Francúzska polícia prešetruje podozrenie, že Coulibaly spáchal ďalší zločin už v stredu večer. Jeho obeťou by mohol byť aj 32-ročný muž, na ktorého v stredu neskoro večer počas behu na brehu rieky v obci Fontenay-aux-Roses v departemente Hauts-de-Seine niekto strieľal, pričom ho vážne zranil do stehna a chrbta. Coulibaly, ako uviedla polícia, býval vo Fontenay-aux-Roses.

Coulibaly v telefonáte, ktorý viedol v piatok z obsadeného supermarketu s novinárom televízie BFMTV, vyhlásil, že svoje útoky koordinoval s bratmi Kouachiovcami.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá