Ceny ropy klesli 7. týždeň po sebe

Ceny ropy klesli 7. týždeň po sebe
Zdroj foto: SITA
Ceny ropy na záver tohto týždňa opäť klesli a cena Brentu uzatvorila na viac než 5,5-ročnom minime. Podľa trhov je totiž stále viac evidentné, že Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) produkciu s cieľom podporiť ceny komodity nezníži. Informovala o tom agentúra Bloomberg.

Ceny americkej ropy WTI aj severomorského Brentu zaznamenali pokles už siedmy týždeň po sebe. Veľvyslanec Spojených arabských emirátov (SAE) v USA Júsif al-Otaiba, podobne ako predstavitelia Saudskej Arábie a Kuvajtu, vyhlásil, že SAE neznížia ťažbu bez ohľadu na to, ako hlboko cena ropy klesne.

Cena americkej ľahkej ropy WTI s dodávkou vo februári klesla na záver piatkového obchodovania o 43 centov a uzatvorila na úrovni 48,36 USD (40,94 eura) za barel (159 litrov). V stredu 7. januára zaznamenala cena WTI počas obchodovania pokles na 46,83 USD/barel, čo bola najnižšia hodnota od 21. apríla 2009.

Nepriaznivý záver týždňa mala aj cena severomorskej ropy Brent, ktorá klesla v piatok o 85 centov a obchodovanie uzatvorila na úrovni 50,11 USD za barel. Za celý týždeň to predstavuje pokles o 11 %, pričom samotná hodnota uzávierky bola najnižšia od 28. apríla 2009.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá