Tréner Kozák sa chce s Weissom ml. porozprávať

Tréner Kozák sa chce s Weissom ml. porozprávať
Zdroj foto: SITA
Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák sa chce porozprávať so svojím zverencom z národného tímu Vladimírom Weissom v súvislosti s nedávnou udalosťou v bratislavskom zariadení rýchleho občerstvenia, pri ktorej spevákovi Pavlovi Remiášovi museli po hodení stoličkou do hlavy zašiť tržnú ranu na čele.

V tom čase bol v podniku KusKus aj spomenutý 25-ročný futbalista katarského klubu Lekhwiya SC.

"Doposiaľ sa každý deň prezentovalo o incidente niečo iné. Preto mi bolo ťažké zaujať stanovisko. Prečítal som si Vladovo vyjadrenie a pozrel som si aj zábery. Podľa nich je zrejmé, že Vlado sa do bitky nezapojil a nikoho nenapadol. Ak by sa tak stalo, hneď by som mu volal a žiadal vysvetlenie. Momentálne počas dovolenky to nepovažujem za nutné. Samozrejme, že keď sa stretneme, určite sa s ním na túto tému porozprávam," uviedol pre denník Plus jeden deň Ján Kozák.

"Je mi ľúto, že jeden z reprezentantov je spájaný s touto kauzou, ktorá zatieňuje to, čo sa slovenskému národnému tímu podarilo v kvalifikácii. Urobíme v komunikácii s reprezentantmi všetko pre to, aby sme podobným problémom v budúcnosti predišli," pridal svoj názor pre Plus jeden deň prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik, ktorý zároveň skonšťatoval, že je v kompetencii trénera reprezentácie SR Jána Kozáka, ako bude v tejto veci postupovať.

Podľa informácií portálu aktualne.sk sa Weiss junior zabával so skupinou osôb, v ktorej bol aj bývalý reprezentant Filip Šebo. "Zopár hostí začalo v povznesenej nálade čosi skandovať a vytlieskavať. Jeden z nich zrazu zobral stoličku a vrhol ju smerom k obslužnému pultu arabských hostiteľov," citoval portál očitého svedka incidentu. Stolička zasiahla návštevníka podniku, ktorý sedel v dráhe letu. Po príchode policajnej hliadky sa skupina vrátane Weissa ml. údajne verbálne vyhrážala poškodenému. Podľa portálu projektn.sk ide o speváka skupiny Zlokot Pavla Remiáša známeho ako Lyrik, ktorému museli v nemocnici zašiť tržnú ranu na hlave. Weiss junior neskôr prostredníctvom Twitteru označil hudobníka za "feťáka, ktorý si chce cez neho predať cédečká". Podľa Remiáša stoličku nehodil Weiss. Útočníka, ktorý ušiel, hudobník nespoznal.

"Je mi ľúto, že ja alebo ktokoľvek z mojich priateľov sme spájaní s násilným incidentom, na ktorom nik z nás nemal nijaký podiel, okrem toho, že sme boli v tom istom čase a v tom istom priestore. Zasahujúcim policajtom sme zodpovedali na všetky otázky. Osobné antipatie voči mne alebo voči futbalistom všeobecne by nemali slúžiť ako základ na umelé vytváranie škandálov, ktoré nemajú s futbalom nič spoločné," poskytol manažér komunikácie a PR Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Juraj Čurný pre aktualne.sk stanovisko Vladimíra Weissa ešte pred jeho neskôr zmazaným uvedeným príspevkom na Twitteri.

"Upokojme sa už, lebo z komára nie je somár, ale 79-tonová veľryba," napísal tiež na Twitteri Filip Šebo. Deň predtým sa na jeho Instagrame objavila fotografia, na ktorej si zakrýva ústa, Weiss ml. uši a ich kamarát oči.

Vladimír Weiss ml. s kamarátmi sa počas incidentu 3. januára v ranných hodinách v bratislavskom zariadení rýchleho občerstvenia správali drzo k iným čakajúcim zákazníkom, vznikla z toho bitka, Weiss junior bol agresívny k privolaným policajtom a spôsobil v reštaurácii materiálne škody. Uvádza sa to v stanovisku podniku KusKus na jeho facebookovej prezentácii, upozornil na to aj Denník N. "Svedčí o tom aj video z nášho kamerového záznamu. Nie je pravda, že médiá situáciu prekrútili. Pán Weiss ml. nebol na ´nesprávnom mieste´. Stačí sa len naučiť slušne sa správať," píše sa v komuniké.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá