Kaliňák chce pre policajtov uniformy s trojnásobnou životnosťou

Kaliňák chce pre policajtov uniformy s trojnásobnou životnosťou
Zdroj foto: SITA
Minister vnútra Robert Kaliňák chce pre policajtov kvalitnejšie uniformy. „Chceme, aby mali policajti v horizonte dvoch až troch rokov kvalitnejšiu uniformu,“ povedal.

Hoci sú podľa Kaliňáka momentálne skladové zásoby vyriešené, ide o uniformy, ktoré treba často obmieňať. „Sú z materiálov, ktoré sa ľahko opotrebovávajú. Často vyzerá policajt po 12-hodinovej službe horšie ako ten, ktorého predvádza,“ poznamenal minister.

Nové uniformy by mali byť z materiálov, ktoré prinesú aspoň trojnásobné predĺženie ich životnosti. „Napriek tomu, že jednotková cena bude o niečo drahšia, tak dĺžka spotreby jedného kusu nám v konečnom dôsledku vynahradí minimálne tri staré uniformy,“ uvažuje Kaliňák. V súťaži podľa neho majú šancu uspieť slovenské firmy, pretože šijú veľmi kvalitne a vedia ponúkať najlepšie ceny.

Kompletné oblečenie pre policajta ma hodnotu takmer 890 eur. Rezort vnútra túto hodnotu stanovuje každý rok podľa reálnych nákupných cien. Služobná rovnošata policajta sa skladá z 31 výstrojových súčastí.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá