Slovák Svitko sa na Rely Dakar 2015 posunul vpred

Slovák Svitko sa na Rely Dakar 2015 posunul vpred
Zdroj foto: SITA
Slovenský motocyklista Štefan Svitko sa na Rely Dakar 2015 posunul na 11. pozíciu, jeho krajan Ivan Jakeš uzatvára elitnú dvadsiatku jazdcov.

Rovnaké pozície im patrili aj v klasifikácii pondelňajšej druhej etapy, najdlhšej v tohtoročnom itinerári prestížneho podujatia.

Na jazdcov čakalo na trati z Villa Carlos Paz do strediska San Juan až 518 km meraných úsekov. Na začiatku prevládal tvrdý terén, pokračovalo sa na prašných cestách a na záver pribudli piesočnaté úseky. Svitko na svojej KTM začal rýchlo a pohyboval sa aj na 9. pozícii, neskôr klesol až na 17. priečku, ale výborným finišom sa dostal tesne za najlepšiu desiatku. Jakeš na stroji rovnakej značky figuroval stále v druhej polovici druhej desiatky štartového poľa.

Druhú etapu vyhral Španiel Joan Barreda Bort na Honde a na čele celkového poradia vystriedal Brita Sama Sunderlanda. Pred Paulom Goncalvesom z Portugalska má náskok 4:37 min, Svitko stráca 22:14 a Jakeš 35:20 min. Vlaňajší víťaz Španiel Marc Coma je priebežne šiesty. Medzi automobilmi sa vedenia ujal Katarčan Nasser Al-Attiyah na Mini.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá