Slováci začali Yellow Cup tesnou prehrou so Švajčiarmi

2.1.2015 20:10

Hádzanári Slovenska ťahali výsledkovo za kratší koniec v úvodnom vystúpení na 43. ročníku medzinárodného turnaja mužov Yellow Cup vo švajčiarskom Winterthure. Zverenci trénera Zoltána Heistera podľahli v piatok domácim reprezentantom 29:31 (18:16).

Slováci nastúpia v Eulachhalle v sobotu od 18.00 h proti Tunisanom a v nedeľu od 13.30 h zavŕšia svoje účinkovanie na podujatí stretnutím proti Bielorusom, ktorí obhajujú celkový triumf z predchádzajúceho ročníka turnaja.

Výsledky - piatok:
Švajčiarsko - Slovensko 31:29 (16:18)

Slováci mali raketový vstup do duelu. Neuplynuli ešte ani dve minúty hry a už viedli 3:0. Až potom sa prvýkrát presadili domáci, ktorý zásluhou Linigera znížili z pokutového hodu na 1:3. V 4. min Szücs zvýšil na 4:1, ale o chvíľu neskôr po presnom zásahu Linigera bolo vyrovnané 4:4.

Švajčiari sa dostali do vedenia v 11. min (6:5) a v 13. min, keď bol opäť zo ´sedmičky´ úspešný Liniger, vyhrávali už 8:6. Následne však dvakrát potvrdil svoje strelecké schopnosti Rábek (8:8) a po štvrťhodine hry si kouč Rolf Brack zobral oddychový čas. Od stavu 11:10 si slovenskí hráči udržiavali mierny náskok. O ten síce v priebehu 27. a 28. min prišli (15:15), ale v závere I. polčasu si predsa len opäť vypracovali dvojgólové vedenie. Tesne pred prestávkou potešili peknou "nahadzovačkou", na ktorej konci bol Szücs a ten stanovil polčasové skóre na 18:16 pre SR.

Začiatok druhého dejstva bol vo švajčiarskej réžii. Po vyrovnaní na 18:18 v 33. min prišla onedlho trojgólová šnúra znamenajúca v 37. min vedenie 21:19. V 42. min narástol rozdiel na tri góly, a tak si oddychový čas za stavu 21:24 zobral Zoltán Heister. Jeho zverenci začali vzápätí ukrajovať z manka, Rábek svojím ôsmym gólom v dueli vyrovnal v 48. min na 26:26. Domáci však počas Petrovho vylúčenia odskočili na 29:27. Slovenská snaha o obrat neviedla v závere k úspechu aj zásluhou zákrokov brankára Bringolfa, ktorý sa so spoluhráčmi radoval z víťazstva 31:29.