Barcelona si v osmefinále kráľovského pohára poradila s Osasunou 4:0

TA3
5.1.2012 10:03

V Španielsku sa schyľuje k ďalšiemu veľkému El Clasicu, keďže Real Madrid i Barcelona zvládli svoje úvodné osemfinálové stretnutia kráľovského pohára a pri predpokladanom postupe vo štvrťfinále Copa del Rey narazia na seba. Katalánci sa nemaznali s Osasunou Pamplona a na Nou Campe sfúkli súpera rozdielom triedy 4:0.

Hostia ale mohli byť teoreticky spokojní aj s týmto výsledkom, keďže v septembri tu vyfasovali v ligovom zápase osmičku. Úvodné dva góly domácich strelil za 18 minút Fabregas a skóre potom uzavrel v závere stretnutia Messi, ktorý pre chrípku pôvodne ani nemal hrať, no tréner Pep Guardiola ho nasadil do zápasu v 59. minúte. Argentínčan sa za štvrťhodinku zahrial do prevádzkovej teploty a potom dvoma presnými zásahmi uzavrel skóre.