Počas Vianoc nezabudnite ani na moslimské piesne, vyzvali nemeckí poslanci

Počas Vianoc nezabudnite ani na moslimské piesne, vyzvali nemeckí poslanci
Zdroj foto: SITA
Nemeckí poslanci vyzvali kresťanov po celej krajine, aby počas vianočných bohoslužieb zaspievali aj moslimskú pieseň.

Mali by tak vyjadriť solidaritu so spoluobčanmi vyznávajúcimi islam a zároveň odsúdiť protestné pochody hnutia Pegida (Vlasteneckí Európania proti islamizácii Západu), ktoré protestujú proti moslimom a cudzincom. Informoval o tom spravodajský web časopisu Der Spiegel.

S myšlienkou prišiel poslanec Spolkového snemu za stranu Zelených Omid Nouripour. "Bol by to úžasný príklad pokojného spolužitia náboženstiev, keby sa v kostole spievala islamská pieseň a v mešite zase vianočné koleda," uviedol poslanec. Jeho stranícky kolega Thomas Funk ho v myšlienke podporil: "Potrebujeme porozumenie, úctu a toleranciu."

Nápad na vhodnú moslimskú pieseň už predstavil napríklad predseda Ústrednej moslimskej rady v Nemecku Aiman Mazyek. Mohol by ňou byť niektorý z hitov britského speváka Cata Stevensa, ktorý konvertoval na islam a vystupuje pod pseudonymom Yusuf Islam.

Spevák Cat Stevens (Yusuf Islam)

Nemeckou politickou scénou v poslednej dobe otriasajú demonštrácie organizované hnutím Pegida. Na jeho poslednom pondelkovom proteste v Drážďanoch sa zišlo niekoľko tisíc ľudí.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá