Vůjtka sklamala hra útočníkov, v koncovke zlyhali

Aktualizované:
Slovenská hokejová reprezentácia má v sezóne 2014/2015 najväčší problém v koncovke, čo potvrdil aj predvianočný miniturnaj Arosa Challenge vo Švajčiarsku. Snahu mužstvu Vladimíra Vůjtka nemožno uprieť, s minimom gólov sa však nedá vyhrávať.

Proti Bielorusku i Nórsku dali Slováci vždy po jednom presnom zásahu a na úspech to nestačilo. S výnimkou úvodného stretnutia novembrového Nemeckého pohára v Mníchove s Kanadou (4:1) dosiahli hráči s dvojkrížom na prsiach v ďalších štyroch stretnutiach ročníka iba po jednom góle a prvé tri prehrali 1:2 a posledný s Nórmi 1:3.

"Tím bojuje, hrá, na čo má, ale veľakrát tomu chýba hlava, rozum a to hlavné - góly. Mali sme vo výbere hráčov, ktorí sa pravidelne presadzujú v slovenskej či českej lige, no na medzinárodnom fóre zlyhali,“ hodnotil podľa webu Slovenského zväzu ľadového hokeja reprezentačný kouč Vladimír Vůjtek.

Slováci hrali dobre v defenzíve, ale v zlomových chvíľach sa nevyhli chybám a súperi ich nekompromisne trestali. V oboch stretnutiach zaváhali v druhej tretine pri rozohrávke obrancovia a Bielorusi i Nóri sa po strelených góloch dostali na koňa. Slovenský tím sa potom len veľmi ťažko vracal do zápasu a z presných zásahov sa tešil až v tretích tretinách. "Chyby to boli, o tom niet pochýb, ale nedostatkom jej aj to, že útočníci sa nevedeli presadiť. Obrancovia sú tak z minúty na minútu viac pod tlakom a videli ste sami, ako to dopadlo. Priznávam, zase sme zažili sklamanie z hry útočníkov. Je pravdou, že na poslednú chvíľu sme museli urobiť aj nejaké zmeny, keď sa vymenili tri pravé krídla, no to nie je ospravedlnenie," doplnil Vladimír Vůjtek.

Pod Alpami bol strelecky najaktívnejší Patrik Lušňák, útočník Junosti Minsk vyslal na bránku súpera sedem striel a proti Nórom aj skóroval. Kým pred turnajom hovorili hráči o odhodlaní dosiahnuť čo najlepší výsledok, po jeho skončení mali v hlavách smútok. "Dopadlo to opačne, ako sme si predsavzali. Málo sme sa presadzovali pred súperovou bránkou a na turnaji strelili len dva góly. Poučiť sa musíme aj z týchto dvoch zápasov a v budúcnosti sa vyvarovať chýb, akých sme sa dopustili na tomto turnaji," uviedol podľa HockeySlovakia.sk kapitán SR Dominik Graňák.

Premiéru v slovenskom tíme absolvoval v sobotňajšom súboji s Nórmi Radovan Puliš. Útočník HKM Zvolen sa prezentoval vo štvrtom útoku sympatickým dojmom, brankára súpera ohrozil štyrikrát a pripísal si aj premiérovú asistenciu v národnom mužstve. "Prehrali sme, preto môj debut nebol práve ideálny. Snažil som sa hrať čo najlepšie a dúfam, že to vyzeralo z mojej strany dobre. V úvode to bol pre mňa trocha stres, po prvom striedaní opadol a hralo sa mi dobre. Na turnaji boli kvalitné mužstvá. Škoda, že sme nedali viac gólov, preto sme pohoreli. V obrane sme hrali dobre, ale v útoku to nebolo v poriadku," zhodnotil debut Radovan Puliš.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá