Saku Koivu sa za búrlivých ovácií rozlúčil v Montreale

Saku Koivu sa za búrlivých ovácií rozlúčil v Montreale
Zdroj foto: SITA/AP
Fínsky hokejista Saku Koivu zažil dojemnú rozlúčku s fanúšikmi Montrealu Canadiens. Kým pred troma mesiacmi 39-ročný útočník informoval o konci kariéry len prostredníctvom tlačovej správy, teraz tak urobil oficiálne v Bell Centre, kde strávil dlhé roky aktívnej činnosti.

S fanúšikmi sa lúčil pred zápasom s Anaheimom, za ktorý hrával v druhej časti kariéry. Koivu s Canadiens nikdy nezískal Stanleyho pohár, v drese klubu z Montrealu strávil trinásť sezón. Diváci pripravili Fínovi počas polhodinového programu dlhé ovácie postojačky.

"Vždy som mal pocit, že som rešpektovaný ako hráč. Vidím, že fanúšikovia na mňa nezabudli. Medzi tými v Montreale a mnou bola výnimočná spojitosť. Je to úžasné, čo dnes predviedli," povedal Koivu.

Koivu strávil prvých trinásť sezón v NHL v Montreale, ktorý ho draftoval v roku 1993 z 21. miesta. Patril medzi najoslavovanejších hráčov Canadiens. V roku 1999 ho vymenovali za prvého kapitána Habs pochádzajúceho z Európy. V roku 2009 podpísal zmluvu s Anaheimom, kde hral päť sezón. V poslednej v 65 stretnutiach strelil jedenásť gólov a pridal 18 asistencií. Celkovo má v NHL na svojom konte 1124 duelov, 255 gólov a 577 asistencií.

Rodák z Turku začínal s hokejom v miestnom TPS. S fínskou reprezentáciou sa stal v roku 1995 majstrom sveta, v rokoch 1994 a 1999 získal striebro a v roku 2008 bronz. Zo ZOH má tri bronzové (1994, 1998 a 2010) a jednu striebornú medailu (2006). Informácie zverejnil web ESPN.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá