John-Laffnie De Jager novým trénerom Hantuchovej

John-Laffnie De Jager novým trénerom Hantuchovej
Zdroj foto: SITA
Juhoafričan John-Laffnie De Jager sa stal novým trénerom slovenskej tenistky Daniely Hantuchovej.

Informáciu priniesol web Netwerk, odkaz na článok sa objavil aj na twitterovom konte samotného kapitána daviscupovej reprezentácie JAR, kouča Springfield Lasers v zámorskej profesionálnej lige klubov WTT aj UAE Royals v nedávnej ázijskej medzisezónnej podobne koncipovanej súťaži miešaných nadnárodných tímov IPTL.

Štyridsaťjedenročný rodák z Johannesburgu De Jager je niekdajším 11. mužom svetového rebríčka vo štvorhre, v ktorej nazbieral v rokoch 1992 - 2000 sedem titulov na hlavnom profesionálnom okruhu. Zahral si tri grandslamové semifinále v debli, v mixe bol na Majors vo finále Roland Garros 1995 a Australian Open 1997.

Hantuchová sa v novembri pred svojimi vystúpeniami v spomenutej IPTL pripravovala v Pekingu pod vedením Argentínčana Carlosa Rodrígueza. Niekdajší tréner Belgičanky Justine Heninovej a Číňanky Na Li však už vtedy pre web La Province skonštatoval, že nemôže so Slovenkou cestovať vzhľadom na svoju agendu v Číne.

Tridsaťjedenročná popradská rodáčka Hantuchová od marca do prázdnin spolupracovala so Švédom Petrom Lundgrenom, skončili po Wimbledone. Predtým ju viedol Španiel Ricardo Sánchez.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá