Slovenky prehrali vo štvrťfinálovej skupine s Holandskom

14.12.2014 22:07

Slovenské hádzanárky prehrali vo svojom úvodnom vystúpení v II. štvrťfinálovej skupine ME v Záhrebe s Holandskom jednoznačne 20:30. V tabuľke sú stále bez bodu, klesli na šiestu priečku a už stratili aj teoretickú šancu zasiahnuť do bojov o medaily. Čakajú ich ešte duely so Švédskom (utorok o 18.00 h) a Nemeckom (streda o 18.00 h).

Vo veľmi riedko zaplnenej Arene Zagreb zverenky trénera Dušana Poloza nenašli recept na svižnú hru súpera a už po prvom polčase prehrávali o sedem gólov. V druhom Holanďanky svoj náskok eśte navýšili a sú stále výrazne v hre o postup do semifinále. Najlepšou strelkyňou slovenského tímu v stretnutí bola Martina Školková so šiestimi gólmi.

Z oboch štvrťfinálových skupín kontinentálneho šampionátu v Maďarsku a Chorvátsku postúpia prvé dva celky do semifinále. Finálová časť turnaja, vrátane zápasu o konečné 5. miesto, sa bude hrať od piatka v Budapešti.

II. štvrťfinálová skupina Záhreb:
Holandsko - Slovensko 30:20 (17:10)
Najviac gólov Holandska: Polmanová 7, Brochová 5, Van der Heijdenová 3. Zostava a góly SR: Gubiková, Tóthová, Súlovská - Jakubisová 5, Trehubová 2/1, Beňušková 1, Czaniková, Dubajová, Súkenníková 1, Školková 6, Rajnohová 1, Kertészová 1, Horňáková, Bíziková, Michnová 3, Blažeková.
Rozhodovali: Arntsenová a Röenová (obe Nór.), vylúčenia: 3:1, 7m hody: 3/3 - 1/1, 500 divákov.

Úvodné dva góly slovenského tímu zaznamenala jeho najlepšia strelkyňa na šampionáte Jakubisová, súper ale ukázal bleskové kontry a v 6. minúte viedol o dva góly 4:2. Hrala sa rýchla hádzaná vo vysokom tempe a Slovenky držali na začiatku s favoritom krok. Najmä vďaka ofenzívne disponovanej Jakubisovej, ktorá mala po necelých deviatich minútach na konte štyri presné zásahy a vyrovnala na 5:5. V bránke Holanďaniek sa ale potom chytila Westerová a jej spoluhráčky mali po štvrťhodine hry už náskok 10:6. Kouč Poloz si zobral oddychový čas, jeho zverenky sa ale v útoku trápili. Šnúru bez gólu natiahli na vyše 11 minút a "tulipány" viedli v 26. minúte 14:8.

V prestávke mali Slovenky výrazné sedemgólové manko a po zmene strán z neho neukrajovali ani po prestriedaní. V 35. minúte svietil na tabuli stav 19:11 pre Holanďanky, ktoré neustále ťažili z rýchlych protiútokov do otvorenej obrany, a to viackrát ešte zachraňovala situáciu brankárka Gubiková. Slovenský tím kopil technické chyby a aj preto nedokázal skórovať takmer desať minút, čo štvrťhodinu pred záverečným klaksónom znamenalo nepriaznivý stav 13:23. Presné zásahy Michnovej a Školkovej vzápätí prikrášlili skóre, no Holandsko si pohodlný náskok ustrážilo a zaslúžene si pripísalo ďalšie víťazstvo.

Ďalšie výsledky II. skupiny:
Nemecko - Čierna Hora 20:27 (10:12)
Najviac gólov: Zapfová 6, Minevská 3 - Kneževičová 8, Bulatovičová a Petrovičová po 5
Švédsko - Francúzsko 29:26 (12:14)
Najviac gólov: Hagmanová 7, Odenová 5 - Lacrabereová 10, Niomblaová, Dembeleová, Pineauová, Kamtová-Njitamová po 3