V Bratislave protestovalo proti korupcii asi 2000 ľudí

Aktualizované:
V Bratislave protestovalo proti korupcii asi 2000 ľudí
Zdroj foto: SITA/Jozef Jakubčo
Na Námestí SNP v Bratislave sa opäť konal protest proti korupcii. Zúčastnení tentoraz žiadali odstúpenie premiéra Roberta Fica.

Približne dvetisíc ľudí protestovalo dnes večer na bratislavskom Námestí SNP proti korupcii a rozkrádaniu v politike. „Dnes chceme povedať, že naše požiadavky stále platia,“ oznámil na pódiu jeden z organizátorov zhromaždenia poslanec Alojz Hlina. „Polovicu z jednej nám splnili,“ vyhlásil Hlina. Narážal tak na návrh na odvolanie vedúceho služobného úradu ministerstva zdravotníctva Martina Senčáka. Šéf rezortu zdravotníctva Viliam Čislák dnes oznámil, že na najbližšie rokovanie vlády predloží návrh na jeho odvolanie.

Ďalší zo série protestov proti korupcii trval vyše hodiny. V dave sa objavili transparenty Nie sme ovce, Chceme zmenu, nie majdan či Fico odstúpiť. „Dnes sa tu stretli slušní ľudia, ktorí chcú zmenu,“ rečnil europoslanec Richard Sulík. Podľa neho je súčasná vláda postavená na systematickom kradnutí. „Chceme, aby politici prestali kradnúť,“ povedal poslanec Igor Matovič.

Zhromaždeniu sa prihovorila aj predsedníčka Odborového združenia sestier a pôrodných asistentiek Monika Kavecká. „Vyše mesiaca po prevalení kauzy CT prístroja sme v stave, že CT v Piešťanoch funguje ďalej napriek sľubom o zrušení zmluvy a Magda Kovačicová s Alanom Suchánkom (poukázali na kauzu, pozn. SITA) sú vystavení tlaku vedenia nemocnice,“ povedala. Podľa Kaveckej za 25 rokov žiadny minister zdravotníctva sestrám nič nedal. „Zato mnohí ministri zdravotníctva dali dosť finančným skupinám,“ skonštatovala.

Na pódiu vystúpil aj Peter Pčolinský, ktorý organizoval protesty Gorila. „Jediná vec, ktorej sa táto vláda bojí, sú ľudia v uliciach,“ vravel. Poslanec Daniel Lipšic pred davom oznámil, že protesty budú pokračovať aj po vianočných sviatkoch.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá