3.1.2012 20:54

HK Nitra - HC Slovan Bratislava 5:3 (1:0, 2:1, 2:2).

Hokej - Tipsport extraliga 2011/2012 - 35. kolo:

HK Nitra - HC Slovan Bratislava 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
Góly: 17. Martin Segľa (Ďurák), 27. Rais (G. Saliji, Kropáč), 40. Ďurák (Kropáč), 45. Fojtík (M. Hruška, Valčák), 59. M. Štefanka (Kropáč, Ďurák) - 39. M. Macho (Jerofejevs), 49. M. Macho (Dobroň, Bulík), 53. I. Ďatelinka (Kukumberg, D. Skokan)
Vylúčení: 5:10, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hradil, Husička (obaja ČR) - Gajan, M. Grečko, 2504 divákov

Nitra: I. Fedor - Rais, Ďurák, Gurčík, M. Hruška, Hrudík, Árvay, K. Grman, M. Bača - Kropáč, M. Štefanka, G. Saliji - Hrnka, Valčák, Mašlonka - Martin Segľa, Káčer, Fojtík - Klíma, Piačka, Šumichrast
Slovan: Konrád - Švarný, Štajnoch, Jerofejevs, Jass, I. Ďatelinka, Dobroň, L. Kozák - M. Bartánus, Lipiansky, L. Hudáček - D. Buc, Kukumberg, D. Skokan - M. Bakoš, Bulík, M. Macho - Kalináč, M. Sloboda, A. Kudrna

Zápas pred dobrou kulisou mal od začiatku solídne tempo. Na výraznú streleckú príležitosť sa čakalo do 9. min. Obranca hostí Kozák dostal po návrate z trestnej lavice do brejku dvoch proti jednému, no Bakošovu prihrávku nezakončil presne. Po sérii viacerých nepremenených šanciach na oboch stranách sa diváci radovali v 17. min. Segľa sa v brejku proti obrancovi Švarnému rozhodol strieľať a na jeho pokus zareagoval brankár Konrád neskoro - 1:0.

V druhej tretine hostia zvýšili obrátky, no na brankára Fedora dlho nevedeli nájsť recept. Keď sa to už aj Bucovi v 25. min podarilo, zastúpil domáceho gólmana na bránkovej čiare obranca Hruška. Nedáš-dostaneš potvrdil v 27. min Rais, ktorý zo strednej vzdialenosti prestrelil Konráda - 2:0. V rovnakej minúte zakončoval Bakoš a o tri minúty neskôr zblízka aj Bulík, ale brankár Nitry Fedor podržal svoj tím. Sľubné príležitosti nevyužili ani Kukumberg či Kudrna, no v 39. min sa hostia predsa len dočkali. Jerofejevs nahodil puk od modrej čiary a pohotový Macho správne zmenil smer puku za Fedorov chrbát. Domáci však do kabín predsa len išli s dvojgólovým náskokom. Sedem stotín sekundy pred koncom sa oň postaral Ďurák, ktorý dorazil strelu Garipa Salijiho.

Domáci sa v 45. min dostali do vedenia 4:1, keď strelu spoza hráča namieril presne Fojtík. Následný oddychový čas slovanistom pomohol. V 49. min opäť Macho tečoval puk do bránky Nitry a na 4:3 upravil v 53. min Ďatelinka, na ktorého strelu Fedor nedosiahol. Hostia sa v závere snažili o vyrovnanie, no definitívnu podobu výsledku dal v 59. min Štefanka, ktorý zblízka nedal Konrádovi šancu.

Karol Kolečáni (tréner Nitry): "V tejto situácii sú pre nás najdôležitejšie tri body. Na dnešnom výkone si cením, že naši hráči dali do toho všetko. Mužstvo dnes malo dušu. Hoci sme sa nevyhli taktickým chybám,
myslím si, že ak budeme takto pokračovať, môžeme ešte niečo s postavením v tabuľke spraviť."

Miroslav Mosnár (asistent trénera Slovana): "Do Nitry sme prišli po tri body. V prvej tretine sme napriek prevahe nestrelili góly. Nitra neskôr získala náskok. V tretej časti sme ešte chceli výsledok zvrátiť. Mali sme však veľa vylúčených, sťažili sme si to aj sami."