Najlepším hráčom roka v Anglicku je Agüero

TASR SITA
4.12.2014 14:43

Argentínsky futbalový útočník Sergio Agüero sa stal najlepším hráčom roka 2014 v anglickej Premier League. Hlas mu dalo 250.000 fanúšikov.

Najlepším hráčom roka v Anglicku je Agüero
SITA/AP

Dvadsaťšesťročný Agüero dopomohol k májovému zisku titulu "Citizens" a v lete sa s národným tímom prebojoval do finále MS v Brazílii. V ankete o najlepšieho hráča na Britských ostrovoch triumfoval pred klubovým spoluhráčom Yayom Tourém, Raheemom Sterlingom (FC Liverpool), Morganom Schneiderlin (Southampton) a duom z londýnskej Chelsea Edenom Hazardom a Branislavom Ivanovičom.

Agüero v tejto sezóne nastrieľal už 19 gólov, naposledy dvomi pomohol k triumfu City na pôde Sunderlandu (4:1). Jeho strelecká forma vzbudzuje rešpekt, v uplynulých 33 dueloch Premier League rozvlnil sieť 30-krát.

Agüero sa pokúsi presvedčiť Messiho, aby prestúpil do ManCity

Futbalový Manchester City by sa nebránil angažovaniu Lionela Messiho, ktorého sa bude snažiť na prestup nahovoriť jeho kamarát z argentínskej reprezentácie Sergio Agüero. Bohatý anglický klub má k dispozícii potrebné financie, zostáva mu len jediné - presvedčiť hviezdu k takémuto kroku. Pred pár týždňami Messi nevylúčil odchod z Barcelony, aj keď prestup z Camp Nou sa zdá byť v tejto chvíli nemožný.

"Nebude to jednoduché. Pokúsim sa ho presvedčiť. Bolo by skvelé mať najlepších hráčov v Premier League," uviedol pri preberaní ocenenia pre Hráča roka 2014 podľa Futbalovej fanúšikovskej federácie (FSF) Agüero.


zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok