Vojtko už nie je tréner Interu, abdikoval po 8 zápasoch

TA3, SITA
3.1.2012 14:27

Zmeny sa dotkli aj hráčskeho kádra Interu, kolektív opúšťajú americký rozohrávač Kevin Bridgewaters a britský pivot Morakinyo Williams.

Vojtko už nie je tréner Interu, abdikoval po 8 zápasoch
TA3

Ivan Vojtko už nie je tréner A-mužstva v basketbalovom klube Inter Bratislava, ktorý v sezóne 2011/2012 štartuje v najvyššej českej súťaži Mattoni NBL. V pondelok 2. januára totiž požiadal vedenie o ukončenie spolupráce. Informuje o tom internetová stránka www.askinter.sk.

Štyridsaťsedemročný rodák z Rimavskej Soboty pritom len 7. novembra 2011 vystriedal na lavičke odvolaného Srba Stevana Tota. Vojtko dosiahol s tímom bilanciu 2 - 6, "pohár“ trpezlivosti uňho pretiekol po vysokej prehre 55:96 v piatok 30. decembra na ihrisku USK Praha. Družstvo povedie doterajší asistent oboch spomenutých koučov Richard Ďuriš.

"Po počiatočnom celkom dobrom rozbehu pod taktovkou Ivana Vojtka sa mužstvu nevyhli slabšie výkony. Reflektovali sme na požiadavku trénera ukončiť spoluprácu, aj keď nás to neteší, lebo je to obvykle nepopulárny krok. Vzájomná spolupráca bola veľmi korektná, ďakujeme mu za odvedenú prácu a prajeme všetko dobré na novom pôsobisku,“ skonštatoval pre klubový web manažér Michal

Zmeny sa dotkli aj hráčskeho kádra, kolektív opúšťajú americký rozohrávač Kevin Bridgewaters a britský pivot Morakinyo Williams. "Po príchode Mannyho Ubillu nám zostali dvaja rozohrávači bez pasu krajiny EÚ, rozhodli sme sa pre skúsenejšieho z tejto dvojice Ubillu. Bridgewatersovo pôsobenie však pre nás nie je nijakým sklamaním, bol by som veľmi rád, keby sa mu podarilo nájsť si angažmán ešte počas jeho pobytu na Slovensku. Dôvodom ukončenia spolupráce s Williamsom bol jeho nie vždy profesionálny prístup k povinnostiam,“ vysvetlil Ondruš.

Inter je na predposlednej 13. priečke NBL, keď z doterajších 20 súbojov zvíťazil len v troch. Po základnej časti bude bojovať v nadstavbovej skupine A2 o 7. - 14. miesto.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok