Sociálna poisťovňa má za 10 mesiacov vyšší výber poistného ako vlani

Sociálna poisťovňa má za 10 mesiacov vyšší výber poistného ako vlani
Zdroj foto: SITA
Sociálna poisťovňa vybrala od začiatku tohto roka poistné v sume takmer 5,036 mld. eur, čo je v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka viac o 268,5 mil. eur.

Ako ďalej informoval hovorca poisťovne Peter Višváder, ide o nárast o 5,6 %. "Za desať mesiacov roka 2014 bol bilančný rozdiel v bežnom roku lepší o 72,02 mil. eur, ako sa predpokladalo v časovom rozpise,“ uviedol.

Za desať mesiacov tohto roka vykázala Sociálna poisťovňa výber poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie od ekonomicky aktívneho obyvateľstva o 145,97 mil. eur vyšší, ako sa predpokladalo v časovom rozpise na dané obdobie. "Pozitívny trend vo výbere bude mať vplyv na výšku transferu zo štátneho rozpočtu poskytnutého Sociálnej poisťovni na krytie deficitu v základnom fonde starobného poistenia,“ upozornil Višváder. V rozpočte Sociálnej poisťovne na rok 2014 je schválená výška transferu zo štátneho rozpočtu v objeme vyše 1,06 mld. eur. "Na základe doterajších výsledkov sa predpokladá, že transfer bude o 161,07 mil. eur nižší,“ dodal Višváder.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá