V prípade nákupu CT prístroja v piešťanskej nemocnici začali trestné stíhanie

Aktualizované:
V prípade nákupu CT prístroja v piešťanskej nemocnici začali trestné stíhanie
Zdroj foto: TASR/AP
Kauza nákupu CT prístroja v piešťanskej nemocnici má ďalší posun.

Nákup CT zariadenia pre piešťanskú nemocnicu začala vyšetrovať polícia. Pre aktuálne.sk to povedal šéf Národnej kriminálnej agentúry Daniel Goga. „Môžem potvrdiť, že bolo vydané uznesenie o začatí trestného stíhania vo veci,“ uviedol. Vyšetrovanie sa podľa Gogu vedie pre obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a legalizáciu príjmov z trestnej činnosti.

Podozrivý nákup CT-zariadenia pre piešťanskú nemocnicu už stál kreslá ministerku zdravotníctva Zuzanu Zvolenskú a podpredsedníčku parlamentu Renátu Zmajkovičovú. Cez víkend, počas volebnej noci, ohlásil svoj odchod aj šéf parlamentu Pavol Paška. K výmene došlo aj v správnej rade nemocnice, kde okrem iného sedel raper a doktor práva Michal Ego Straka, pripomína aktuálne.sk. Nemocnica pracuje na tom, aby kúpnu zmluvu na zariadenie zrušila. A to aj napriek tomu, že šéfka nemocnice Mária Domčeková si za tendrom stojí.

Na celú kauzu upozornila televízia Markíza pred niekoľkými týždňami. Odvtedy sa vynorilo viacero nákupov, keď štátne zdravotnícke zariadenia nakupovali prístroje nie priamo výhodne, konštatuje aktuálne.sk.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá