Nezamestnanosť na Slovensku v októbri mierne klesla

Aktualizované:
Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku dosiahla v októbri tohto roka úroveň 12,35 %. Medzimesačne, v porovnaní so septembrom, keď bola na úrovni 12,44 %, tak poklesla o 0,09 percentuálneho bodu (p. b.). a medziročne klesla o 1,31 p. b. Informoval o tom dnes na tlačovej konferencii v Bratislave generálny riaditeľ Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR (ÚPSVR) SR Marián Valentovič.

Stav disponibilných uchádzačov o zamestnanie dosiahol v desiatom mesiaci tohto roka 333.257 osôb. "Medzimesačne, v porovnaní so septembrom 2014, poklesol stav uchádzačov o 2463 osôb. Medziročne ich počet klesol o viac ako 35.390 osôb," doplnil Valentovič.

Miera evidovanej nezamestnanosti vypočítaná z celkového počtu uchádzačov o zamestnanie dosiahla v októbri 13,93 %. "V porovnaní so septembrom tohto roka ide o pokles o 0,08 p. b.," spresnil Valentovič.

Celkový počet uchádzačov o zamestnanie v evidencii úradov práce bol v októbri tohto roka 375.97 osôb.  "Medzimesačne ide o pokles o 2042 osôb. Medziročne je to pokles o 26.527 osôb," doplnil generálny riaditeľ ÚPSVR.


Pokles miery evidovanej nezamestnanosti bol zaznamenaný v siedmich krajoch na Slovensku. "V jednom kraji bol dosiahnutý medzimesačný nárast," uviedol Valentovič s tým, že medziročne klesala nezamestnanosť v každom kraji na Slovensku.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá