McDonald’s po troch mesiacoch znova otvára reštauráciu v Moskve

McDonald’s po troch mesiacoch znova otvára reštauráciu v Moskve
Zdroj foto: SITA/AP
Americká sieť rýchleho občerstvenia McDonald's po troch mesiacoch dnes znova otvorí svoju najväčšiu prevádzku v Rusku na moskovskom Puškinovom námestí. To vyvoláva nádej, že sa situácia na ruskom trhu vracia do normálu. Informovala o tom agentúra Bloomberg.

Ruský úrad na ochranu spotrebiteľov (Rospotrebnadzor) v auguste nariadil zatvorenie viacerých reštauráciíMcDonald's po celom Rusku, vrátane prvej prevádzky na území vtedajšieho Sovietskeho zväzu, ktorú americký reťazec otvoril na Puškinovom námestí v centre metropoly v roku 1990. Úrad vraj pri kontrolách odhalil porušovanie predpisov pri skladovaní potravín.

Becca Haryová, hovorkyňa McDonald's, v oficiálnom vyhlásení uviedla, že moskovská reštaurácia by mala začať fungovať už dnes.

Správa o zatvorení reštaurácií amerického reťazca vyvolala špekulácie, že ide o odvetu Moskvy za sankcie USA a Európskej únie proti Rusku pre anexiu Krymu a podporu ukrajinských separatistov.


Rospotrebnadzor sa už obrátil aj na súd a obvinil
McDonald's, že zavádza klientov, pretože neuvádza pravdivé údaje o kalorickej hodnote svojich jedál a tiež, že pri kontrole odhalil mikrobiologickú kontamináciu niektorých produktov.
McDonald's má na celom svete viac ako 35.600 reštaurácií, z toho 440 sa nachádza v Rusku.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá