V SDKÚ-DS hrozia údajne ďalšie odchody

V SDKÚ-DS hrozia údajne ďalšie odchody
Zdroj foto:
V SDKÚ-DS hrozia podľa informácií TASR ďalšie odchody. O vystúpení zo strany údajne uvažuje časť bratislavských členov a ďalší. "U viacerých členov SDKÚ-DS je únikový plán," povedal pre TASR zdroj z prostredia SDKÚ-DS.

Potvrdil tiež, že predseda Pavol Frešo zvolal na štvrtok (20.11.) podvečer (18.00 h) stranícke Prezídium. O jeho zvolanie žiadala väčšina krajských predsedov pred viac ako mesiacom. Program Prezídia zatiaľ nie je známy. Niekoľkí krajskí predsedovia sa zišli aj dnes, na rokovanie Prezídia sa chystajú, aj keď nevedia, o čom sa má na ňom rokovať.

Prezídium, po ktorom volali šiesti krajskí predsedovia, sa malo venovať situácii v SDKÚ-DS. Strana nemá podpredsedov, keďže Martin Fedor, Viliam Novotný a Ivan Štefanec odstúpili po tom, ako Freša Kongres neodvolal (za odvolanie bolo 160 z prítomných delegátov, 48 za zotrvanie, pozn. TASR).

Nemá ani finančný rozpočtový výbor a nemá ani generálneho sekretára. Poslanecký klub existuje vďaka tomu, že v ňom zostali Mikuláš Dzurinda a Ivan Mikloš, ktorí už nie sú členmi strany. Ak by odišli, klub by podľa rokovacieho poriadku NR SR zanikol.

Pre nespokojnosť s predsedom Pavlom Frešom opustila stranu nedávno aj mládežnícka organizácia SDKÚ-DS Nová generácia. K odchodom došlo aj v regiónoch. Viacerí členovia údajne prešli k Sieti.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá