Na Morave vybuchol colný sklad, zranilo sa najmenej sedem ľudí

Na Morave vybuchol colný sklad, zranilo sa najmenej sedem ľudí
Zdroj foto: ČTK
Pred ôsmou hodinou ráno došlo dnes v budove starej colnice v okrese Frýdek-Místek v Českej republike k výbuchu. Explózia zranila sedem ľudí. Na mieste zasahovalo sedem jednotiek hasičov. Informoval o tom dnes spravodajský server Novinky.cz s odvolaním sa na vyhlásenie hovorcu policajného zboru Moravskosliezského kraja Vlastimila Starzyka.

"Päť osôb je ťažko popálených, šiesta pacientka je stredne ťažko popálená. Ľudia sú i v bezvedomí. Na mieste máme sedem posádok, zasahuje aj vrtuľník," uviedol hovorca moravsko-sliezskych záchranárov Lukáš Humpl. Jeden ľahko zranený človek podľa jeho slov dorazil do nemocnice na ošetrenie sám.

"Na mieste zasahuje sedem jednotiek profesionálnych hasičov a pomáhajú aj dobrovoľníci z okolia. Explózia poškodila budovu colného úradu. Tlaková vlna výbuchu poškodila objekt súkromnej firmy," uviedol podľa servera Novinky.cz hovorca hasičov Moravskosliezského kraja Petr Kudel.

Zatiaľ nie je jasné, čo explóziu spôsobilo. Podľa Starzyka je možné, že došlo k výbuchu plynu. "Sme na mieste a všetko vyšetrujeme," upozornil policajný hovorca.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá