Memphis nedal šancu Houstonu, Nowitzki legendou

SITA TA3
18.11.2014 07:34

Šláger najlepších dvoch tímov basketbalovej NBA sa v pondelok skončil jednoznačným víťazstvom Memphisu nad Houstonom. Grizzlies zdolali na domácej palubovke Rockets 119:93.

Už prvú štvrtinu vyhrali domáci o 16 bodov (34:18) a keď štyri a pol minúty pred koncom viedli 113:77, hostia boli zrelí na uterák. Grizzlies mali až sedem dvojciferných strelcov, najlepší z nich Mike Conley sa prezentoval 19 bodmi a 6 asistenciami. Memphis má aktuálne 10 víťazstiev a 1 prehru a je na čele NBA.

Už ôsme víťazstvo v sezóne a štvrté v neprerušenej sérii pridali hráči Dallasu, ktorí zdolali Charlotte na jeho palubovke presvedčivo 107:80. Najlepším strelcom hostí bol síce Monta Ellis s 18 bodmi, ale nemecký obor Dirk Nowitzki vďaka 13 bodov dosiahol ako štvrtý hráč histórie NBA hranicu 27 000 bodov nastrieľaných vo farbách jediného tímu.

Pred ním sa to podarilo len legendárnej trojici Michael Jordan, Karl Malone a Kobe Bryant. Mavericks sú najlepšie strieľajúcim tímom NBA s priemerom 109 bodov na zápas.