Hossa, Tatar a Kopecký asistovali

TASR
17.11.2014 07:31

Slovenský hokejista Marián Hossa prispel dvomi asistenciami k vysokému víťazstvu Chicaga nad Dallasom 6:2 v zápase zámorskej NHL v noci na pondelok. Blackhawks rozhodli o svojom triumfe v záverečnej tretine, počas ktorej strelili štyri góly.

Hossa asistoval pri štvrtom a šiestom presnom zásahu svojho tímu. Počas viac ako 16-minútového pobytu na ľade zaznamenal aj dve plusky a sedem streleckých pokusov.

Rovnako 6:2 Florida zdolala Anaheim, pod čo sa jednou asistenciou podpísal aj Tomáš Kopecký. Tridsaťdvaročný útočník mal prsty v úvodnom góle stretnutia a bola to pre neho tretia asistencia v sezóne. Kopecký si v dueli odsedel aj dve trestné minúty a vyslal dve strely na súperovú bránku.

Štatistiky si vylepšil aj Tomáš Tatar. Detroit síce podľahol Montrealu 1:4, no na jedinom presnom zásahu Red Wings sa podieľal asistenciou aj slovenský reprezentant. Montreal sa stále drží na víťaznej vlne, keď triumfoval v šiestich dueloch v rade.