Ogier triumfoval na Rely Walesu

Aktualizované:
Sébastien Ogier triumfoval na Rely Walesu, záverečnom podujatí tohtoročného seriálu majstrovstiev sveta WRC. Francúzsky jazdec na Volkswagene, ktorý obhájil titul majstra sveta už v predstihu koncom októbra, zvíťazil o 37,6 s pred Mikkom Hirvonenom na Forde.

Pre fínskeho pilota to bola posledná rely v kariére. Na treťom mieste skončil Mads Östberg z Nórska jazdiaci na Citroëne, ktorý zaostal o niečo vyše minúty. Ogier viedol na britských cestách od úvodu, celkovo sa tešil zo štyroch čiastkových úspechov.

"Je to najlepší možný spôsob, ako ukončiť sezónu. Bolo to mojím cieľom. V piatok sme začali zostra, bol to neuveriteľný deň. Mali sme veľký náskok pred ostatnými. Rely sa zmenila, keď Jari-Matti spravil chybu a mohol som ubrať tempo. Nebolo ľahké tu jazdiť, dosť sa šmýkalo," cituje Ogiera portál wrc.com.

Tridsaťročný rodák z Gapu Ogier v tomto roku pri obhajobe vlaňajšieho majstrovského titulu zvíťazil na ôsmich podujatiach z trinástich. Postupne sa tešil v Monaku, Mexiku, Portugalsku, Taliansku, Poľsku, Austrálii, Španielsku a teraz v Británii. Okrem toho bol dvakrát druhý (Argentína, Fínsko). Nedokončil len Rely Nemecka. Zvyšné štyri víťazstva v sezóne dosiahol Ogierov tímový kolega Jari-Matti Latvala.

Slovenský reprezentant Martin Koči v nedeľu vyhral jednu rýchlostnú skúšku spomedzi juniorov a obsadil konečnú 28. pozíciu (+29:30,7). V Británii sa radoval z čiastkového úspechu osemkrát. V poradí JWRC skončil vo Walese na druhej priečke o 1:18,8 min za domácim Alastairom Fisherom a po víťazstve vo Fínsku a tretej priečke v Portugalsku dosiahol tretie pódiové umiestnenie v ročníku. Celkovo Koči skončil v roku 2014 vo svojej kategórii na bronzovom stupienku za Stéphanem Lefebvrem a Fisherom. 

Výsledky - Rely Walesu - nedeľa - konečné výsledky (po 23 rýchlostných skúškach):
1. Sébastien Ogier (Fr.) Volkswagen Polo-R 3:03:08,2 h, 2. Mikko Hirvonen (Fín.) Ford Fiesta RS +37,6 s, 3. Mads Östberg (Nór.) Citroën DS3 +1:03,6 min, 4. Thierry Neuville (Belg.) Hyundai i20 +1:14,9, 5. Elfyn Evans (V. Brit.) Ford Fiesta RS +1:24,3, 6. Kris Meeke (V. Brit.) Citroën DS3 +2:03,0,... 28. Martin Koči (SR) Citroën DS3 +29:30,7 

Konečné poradie MS WRC (po 13 pretekoch): 1. Sébastien Ogier (Fr.) Volkswagen Polo-R 267 bodov, 2. Jari-Matti Latvala (Fín.) Volkswagen Polo-R 218, 3. Andreas Mikkelsen (Nór.) Ford Fiesta RS 150, 4. Mikko Hirvonen (Fín.) Ford Fiesta RS 126, 5. Mads Östberg (Nór.) Citroën DS3 108, 6. Thierry Neuville (Belg.) Hyundai i20 105,... 21. Jaroslav Melichárek (SR) Ford Fiesta RS 4 

Konečné poradie MS JWRC (po 6 pretekoch): 1. Stéphane Lefebvre (Fr.) 93 bodov, 2. Alastair Fisher (V. Brit.) 92, 3. Martin Koči (SR) 76

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá