Žampa v Levi pokazil druhú jazdu, vyhral Kristoffersen

Aktualizované:
Slovenský reprezentant v zjazdovom lyžovaní Adam Žampa pokazil druhú jazdu nedeľňajšieho úvodného slalomu novej sezóny Svetového pohára alpských lyžiarov vo fínskom Levi a napokon ho klasifikovali na poslednom 28. mieste.

Dvadsaťštyriročný Kežmarčan urobil chybu v prostrednej časti trate, síce si vyšliapal späť, došiel do cieľa, ale nesplnil časový limit a napokon nezískal prvé body v ročníku. Po 1. kole mu patrila sľubná desiata pozícia. Vlani v Levi skončil Adam Žampa na 14. mieste, čo je jeho najlepší výsledok v pretekoch slalomu v SP v kariére.

Z víťazstva sa tešil 20-ročný nórsky pretekár Henrik Kristoffersen, úradujúci juniorský majster sveta v slalome z Jasnej. Rodák z Lörenskogu dosiahol druhé víťazstvo v najtočivejšej disciplíne v SP v kariére. Predtým uspel v januári tohto roka v rakúskom Schladmingu. Okrem toho má na konte ďalších päť pódiových umiestnení: štyri v slalome (raz druhý, trikrát tretí) a jeden v obrovskom slalome (3. miesto). Na ZOH 2014 v Soči bol v slalome bronzový.

Na druhom mieste v Levi skončil obhajca celkového prvenstva v SP a víťaz úvodných pretekov v Söldene Rakúšan Marcel Hirscher, ktorý zaostal za Kristoffersenom o 12 stotín sekundy. Tretie miesto obsadil Felix Neureuther z Nemecka (+1,31). 

Svetový pohár v alpskom lyžovaní - nedeľa - Levi (Fín.):
Slalom mužov (1.+2. kolo): 1. Henrik Kristoffersen (Nór.) 1:50,39 min, 2. Marcel Hirscher (Rak.) +0,12 s, 3. Felix Neureuther (Nem.) +1,31, 4. Sebastian-Foss Solevaag (Nór.) +1,32, 5. Patrick Thaler (Tal.) +1,48, 6. Fritz Dopfer (Nem.) +1,52,... 28. Adam Žampa (SR) +24,92

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá