Fotogaléria: Kľúčové udalosti Novembra 1989

Fotogaléria: Kľúčové udalosti Novembra 1989
Zdroj foto: Archív TASR
Vybrali sme pre vás jedinečné fotografie, ktoré zachytávajú dianie počas Novembra 1989.

Námestie SNP v Bratislave 22. novembra 1989 počas povolenej manifestácie študentov a ďalších obyvateľov hlavného mesta. (TASR - Vladimír Benko)

Študenti bratislavských vysokých škôl sa zišli v aule Univerzity Komenského, ale aj pred budovou na zhromaždení. Vyjadrili na ňom jednoznačnú podporu hnutiu pražských vysokoškolákov. (TASR - Pavel Neubauer)

Manifestácia na bratislavsom Námestí SNP 24. novembra 1989. Prišli desaťtisíce ľudí.  (TASR - Vlastimír Andor)

Herec Milan Lasica a spevák Jaro Filip spievajú na demonštrácii v Bratislave na Námestí SNP. (TASR - Alexander Buzinkay)

Milan Kňažko bol ďaľšou známou tvárou na tribúne. (TASR - Peter Brenkus)

Vlak Nežnej revolúcie bol mimoriadny študentský spoj, ktorý vypravili 6. decembra z Bratislavy cez Žilinu do Košíc. Viezlo sa v ňom asi 1000 vysokoškolákov, členovia Radošinského naivného divadla a herci. Postupne vo väčších mestách vystupovali asi 20-členné skupinky, ktoré sa zúčastnili na miestnych mítingoch. (TASR - Vladimír Gabčo)

Reťaz študentov pred Úradom vlády Slovenskej socialistickej republiky na Gottwaldovom námestí (dnešné Námestie slobody) v Bratislave. (TASR -  Ivan Rychlo)

Zhromaždenie na Námestí SNP v Bratislave, ktoré pripravil Koordinačný výbor občianskej iniciatívy Verejnosť proti násiliu. (TASR - Vladimír Benko)

Symbolický krok do Európy urobili 10. decembra desaťtisíce účastníkov Pochodu priateľstva ku Dňu ľudských práv, ktorý viedol z Bratislavy do rakúskeho mestečka Hainburg. Na snímke zástupcovia VPN Milan Kňažko a Ján Budaj. (TASR - Ivan Rychlo)

Predseda Slovenskej národnej rady Rudolf Schuster navštívil 11. decembra sídlo Koordinačného výboru VPN. Zľava Milan Kňažko, Ladislav Snopko, Juraj Záriš a Fedor Gál. (Pavel Neubauer - TASR)

Ján Budaj a Alexander Dubček medzi manifestujúcimi. (TASR - Peter Brenkus)

V bratislavskom televíznom štúdiu v Mlynskej doline sa počas Nežnej revolúcie pravidelne konal dialóg za okrúhlym stolom k situácii v Bratislave. Na snímke z 28.novembra 1989 zástupcovia Verejnosti proti násiliu, zľava Vladimír Ondruš, Milan Kňažko, Zuzana Mistríková, Ján Budaj a Miroslav Kusý. (TASR -  Ivan Rychlo)

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá