Gáborík skóroval a premenil aj nájazd, Kings prehrali

SITA, nhl.com
13.11.2014 08:15

Marián Gáborík strelil svoj druhý gól v sezóne a premenil aj samostatný nájazd, no hokejisti Los Angeles podľahli v stredajšom stretnutí NHL aj napriek dvojgólovému vedeniu ešte päť minút pred koncom tretej tretiny Anaheimu 5:6.

Slovenský útočník skóroval v tretej tretine za stavu 3:3, Kings vyhrávali 4:3 a po zásahu Justina Williamsa aj 5:3, ale Anaheim dvoma gólmi v závere vyrovnal a napokon mal aj viac šťastia v samostatných nájazdoch. Hrdinom bol Ryan Kesler, ktorý v súboji strelil dva góly, pridal jednu asistenciu a aj rozhodujúci nájazd.

Boston síce od zranenia kapitána Zdena Cháru vyhral šesť zo siedmich zápasov, no na ľade Toronta túto štatistiku nepotvrdil a odišiel s debaklom 1:6. Útočník Maple Leafs Richard Pánik nebodoval a jeho tím rozhodol o víťazstve na začiatku druhej tretiny, v ktorej v priebehu necelých štyroch minút skóroval z hokejok Phila Kessela, Morgana Riellyho a Tylera Bozaka.

Anaheim - Los Angeles 6:5 po sam. nájazdoch (0:2, 2:1, 3:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 28. Fowler (Cogliano, Rakell), 32. Silfverberg (Kesler, Lindholm), 43. Kesler (Silfverberg, Beleskey), 55. Kesler (Vatanen, Lindholm), 59. Getzlaf (Smith-Pelly, Vatanen), rozhodujúci sam. nájazd Kesler - 10. Kopitar (tr. strieľanie), 20. Doughty (Muzzin, Carter), 30. Lewis (Clifford, McNabb), 48. GÁBORÍK (Doughty, Muzzin), 52. Williams (Martinez, Kopitar)
Marián Gáborík 1 gól, 3 strely, +1 odohral 19:05

Toronto - Boston 6:1 (1:0, 4:1, 1:0)
Góly: 7. Kessel (Phaneuf, Franson), 21. Kessel (Bozak, Van Riemsdyk), 22. Rielly (Holland), 24. Bozak (Van Riemsdyk, Franson), 30. Van Riemsdyk (Bozak, Gardiner), 48. Holland (Komarov, Santorelli) - 35. Seidenberg (Lucic, Bergeron)
Richard Pánik (Toronto) 1 strela, odohral 12:07