Rektorom Univerzity Komenského bude opať Karol Mičieta

Rektorom Univerzity Komenského bude opať Karol Mičieta
Zdroj foto: SITA
Staronovým Rektorom Univerzity Komenského (UK) v Bratislave bude Karol Mičieta. V tajnom hlasovaní o tom dnes rozhodli predstavitelia Akademického senátu univerzity. Mičietu ešte musí do funkcie vymenovať prezident SR Andrej Kiska.

Rektora zvolili už v prvom kole. Za Mičietu hlasovalo 40 členov Akademického senátu z prítomných 63. Ďalšie funkčné obdobie zvolenému rektorovi začne plynúť 1.2.2015 a potrvá do 31.1.2019. Akademický senát si vyberal z troch kandidátov. Okrem Mičietu kandidovali dekan Lekárskej fakulty Peter Labaš a zvolený, no nevymenovaný kandidát na generálneho prokurátora Jozef Čentéš, docent na Právnickej fakulte.

Univerzita Komenského v Bratislave je najstaršia a najväčšia slovenská univerzita. Má 13 fakúlt a viac ako 20 pedagogických, vedeckých a iných pracovísk a účelových zariadení. Na fakultách študuje ročne vyše 28.000 študentov a takmer 1800 zahraničných študentov. Každoročne prijíma UK do prvých ročníkov štúdia takmer 8000 nových študentov, ktorí si môžu vybrať z ponuky približne 1300 študijných programov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá