Najlepšie platení vrcholoví manažéri pracujú v lízingu

Najlepšie platení vrcholoví manažéri pracujú v lízingu
Zdroj foto: ČTK
Najlepšie platení vrcholoví manažéri pracujú v lízingu. Ich priemerný mesačný plat je podľa online prieskumu Platy.sk 4561 eur. Bežní zamestnanci v lízingu pritom nemajú najvyššie platy oproti zamestnancom v iných odvetviach.

Lízing patrí medzi kategórie, kde sú rozdiely medzi platmi ľudí vo vedení a mimo neho najvýraznejšie.

Najväčšie rozdiely medzi platmi podriadených a ich vedenia sú v maloobchode, lízingu, v doprave, veľkoobchode, vo finančnom poradenstve, v zdravotníctve a automobilovom priemysle. Bežní zamestnanci v týchto odvetviach zarobia tri a pol až štyrikrát menej ako ich nadriadení.

Priemerné platy bežných zamestnancov v jednotlivých odvetviach bez započítania do priemerného platu plat top manažmentu, sú najlepšie v informačných technológiách. Priemerný plat ľudí pracujúcich v informačných technológiách na nemanažérskych pozíciách je 1420 eur mesačne. Za informačnými technológiami sú zamestnanci pracujúci v telekomunikáciách (1264 eur), lízingu (1235 eur), bankovníctve (1182 eur) a farmácii (1125 eur).

Priemerný plat v maloobchode je 731 eur. Priemerný plat ľudí, ktorí pracujú v maloobchode mimo top manažérov, je 709 eur mesačne, no samotní vrcholoví manažéri v maloobchode zarobia v priemere 2799 eur.

"V maloobchode pracuje veľká skupina ľudí so zárobkami od 400 do 600 eur, desatina ľudí v maloobchode nezarobí dokonca ani 400 eur, ale naopak, najlepšie zarábajúce tri percentá pracovníkov v maloobchode zarobí mesačne viac ako 2000 eur," vysvetľuje projektový manažér prieskumu Platy.sk Miroslav Dravecký.

Vyrovnané rozloženie platov je tiež v štátnej správe, v školstve a iných vzdelávacích organizáciách, elektrotechnickom a polygrafickom priemysle.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá