Slovenské stavebné firmy sa môžu zapojiť do tendrov v zahraničí

Slovenské stavebné firmy sa môžu zapojiť do tendrov v zahraničí
Zdroj foto: SITA/AP
Spoločnosť Al-Tawbad Construction má záujem o spoluprácu formou joint-venture pri realizácii jej projektov v Kuvajte so slovenskými zabehanými stavebnými spoločnosťami, ktoré majú skúsenosti s väčšími projektmi.

Patrí medzi významné a zabehané do tzv. "Grade 1 Civil Contractor". Na kuvajtskom trhu pôsobí od roku 1989 a venuje sa všetkým oblastiam v rámci stavebného priemyslu, najmä výstavbe budov, obytných blokov, infraštruktúry, letísk. Jej základný kapitál tvorí okolo 11,2 milióna eur, zamestnáva 1500 ľudí a v súčasnej dobe má podpísané kontrakty na projekty v hodnote okolo 437 milióna eur. Ďalšie, vo výške približne 207 milióna eur, sú pripravené na podpis.

"Kuvajtský partner je pripravený zabezpečiť všetky licencie a náležitosti v súvislosti s potrebnými vykonávanými stavebnými činnosťami, ako aj poskytnúť priestor pre kancelárie zástupcov slovenského partnera," informuje slovenský zastupiteľský úrad v Kuvajte.

Ďalšia príležitosť pre stavebné firmy je v Čiernej Hore, kde je vyhlásený verejný tender na opravu železničného oceľového mosta Trebaljevo na trase Vrbnica-Bar. Tender vypísal štátny podnik Železničná infraštruktúra Čiernej Hory (ŽICG) a prihlásiť sa treba do 8. decembra 2014 do 12.00 h stredoeurópskeho času (SEČ).

Partnerov na spoluprácu hľadá aj portugalská spoločnosť LIPOR, ktorá sa špecializuje na integrované riešenia v odpadovom hospodárstve, hľadá  firmy aj samosprávy. LIPOR je vlastníckou asociáciou ôsmich municípií v oblasti Porta, obsluhuje región s  miliónom obyvateľov a ponúka svoj podnikateľský model, vrátane know-how pri využívaní európskych fondov s perspektívou nadviazania partnerstiev a spolupráce.

Aktuálne informácie zo zastupiteľských úradov SR v príslušných krajinách zverejnilo Podnikateľské centrum Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí(MZVaEZ) SR na svojej webovej stránke. Podrobnejšie informácie sú na webovej stránke www.foreign.gov.sk/sk/podnikajme_v_zahranici. Centrum poskytuje informácie nevyhnutné k presadzovaniu podnikateľských ambícií v oblasti exportu výrobkov a služieb, vývozu kapitálu, vytvárania kooperačných väzieb a zakladania spoločných podnikov v zahraničí.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá