Fotogaléria: Pozrite si najzaujímavejšie opustené miesta sveta

Fotogaléria: Pozrite si najzaujímavejšie opustené miesta sveta
Zdroj foto: SITA AP
Fotografie z miest, ktoré agentúra AP vybrala ako "najviac opustené" na Zemi.

Tieto baraky používala americká armáda na cvičenie vo Filipínach. Keď pred 22 rokmi hlasoval filipínsky senát proti predĺženiu zmluvy, budovy zostali prázdne. (AP Photo/Aaron Favila)

Opustené domy v juhoafrickom Durban Deep. Kedysi išlo o banícku oblasť. Teraz je to nebezpečné miesto, kde sa nedá bývať. Všetko cenné už bolo dávno ukradnuté. (AP Photo/Themba Hadebe)

Indonézska dedina Simacem zostala prázdna po evakuácii pre sopku Sinabung. (AP Photo/Binsar Bakkara)

Sopka Sinabung sa prebúdza k životu od roku 2010. Nebezpečenstvo vyhnalo z domova 22-tisíc ľudí, doteraz zostalo v evakuačných centrách viac ako 4-tisíc utečencov. (AP Photo/Binsar Bakkara)

Bazén hotela Palace na chorvátskom ostrove Krk. Oddychový rezort tu postavili pre juhoslovanskú komunistickú špičku a obľúbil si to tu aj Bob Guccione, zakladateľ pánskeho magazínu Penthouse. Stavbu položili nejasné majetko-právne vzťahy. (AP Photo/Darko Bandic)

Svoju opustenú ruinu má aj Berlín. Je to bývalá odpočúvacia stanica Američanov na kopci Teufelsberg. (AP Photo/Markus Schreiber)

Argentínske mesto Epecuen malo kedysi 1 500 obyvateľov, ale po silných dažďoch v roku 1985 zostalo mesto prázdne, aj keď záplava pominula. (AP Photo/Natacha Pisarenko)

Pred tromi rokmi uzatvorili väznicu v texaskom Sugar Land. (AP Photo/Pat Sullivan)

Americké mesto Lynch kedysi obývalo 10-tisíc ľudí. Bol to najväčší tábor pre baníkov a ich rodiny na svete. Väčšina pracovala pre U.S. Steel. (AP Photo/David Goldman)

Na začiatku 20. storočia vybudovali nemeckí kolonisti a miestni robotníci v Namíbii mesto Kolmanskop. Prežilo zlaté časy vďaka diamantovým baniam, postupom času ho ale pochoval piesok z púšte. (AP Photo/Jerome Delay)

Vozovňa pre električky v meste Sydney bývala veľmi vyťažená. V čase najväčšej popularity tu opravovali až 1600 vozidiel. Priestory uzatvorili v roku 1961. (AP Photo/Rob Griffith)

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá