Madej, Číž a Jarjabek môžu byť v hre o podpredsedu parlamentu

Aktualizované:
Najhorúcejšími kandidátmi na post podpredsedu parlamentu sú podľa tlačovej agentúry SITA Róbert Madej, Dušan Jarjabek a Miroslav Číž. Podpredsednícka stolička sa uvoľnila po odchode Renáty Zmajkovičovej v súvislosti so sporným tendrom na nákup CT prístroja piešťanskou nemocnicou.

Predseda ústavnoprávneho výboru parlamentu Róbert Madej (Smer-SD) má vraj najbližšie k funkcii podpredsedu Národnej rady SR, ktorá sa uvoľnila po odchode Renáty Zmajkovičovej. Podľa informácií agentúry SITA sa v hre o podpredsedníčku stoličku spomínajú aj predseda mandátového a imunitného výboru Miroslav Číž, ktorý post podpredsedu NR SR zastával počas prvej vlády Roberta Fica, či predseda výboru pre kultúru a médiá Dušan Jarjabek.

„Som predsedom ústavnoprávneho výboru. Táto práca ma napĺňa a chcem ju dokončiť. Nad zmenou som neuvažoval,“ povedal pre agentúru SITA Madej. „Nebavili sme sa o tom, bol som včera (v stredu, pozn. SITA) v parlamente len 15 minút,“ reagoval Jarjabek.

Piešťanská nemocnica podľa medializovaných informácií kúpila CT prístroj za 1,6 milióna eur, čo je o 600-tisíc viac, ako vysúťažilo predchádzajúce vedenie. Víťazom tendra sa stala spoločnosť Medical Group SK, kde v minulosti pôsobil aj predseda parlamentu Pavol Paška.

Ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská a podpredsedníčka parlamentu a predsedníčka dozornej rady piešťanskej nemocnice Renáta Zmajkovičová v pondelok po výzve premiéra Roberta Fica rezignovali na svoje funkcie.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá