Lacko úspešne vykročil za obhajobou titulu na Slovak Open

TASR TA3 SITA
5.11.2014 18:13

Slovenský tenista Lukáš Lacko úspešne vykročil za obhajobou vlaňajšieho titulu na bratislavskom challengeri Slovak Open. V úvodnom kole zdolal ako nasadená dvojka krajana a kvalifikanta Adriana Sikoru za 53 minút hladko v dvoch setoch 6:1, 6:2.

V dueli o postup do štvrťfinále nastúpi vo štvrtok v hlavnom zápase dňa po 17.00 proti skúsenému Rakúšanovi Jürgenovi Melzerovi.

Lacko od úvodných minút súboja so Sikorom na centri v NTC potvrdzoval úlohu favorita, kvalitne podával i returnoval. V prvom sete dovolil uhrať súperovi iba jediný gem. V druhom dejstve si po rýchlom brejku vybudoval náskok 3:0 a zápas s prehľadom dotiahol do úspešného konca. Lacko je jediným dvojnásobným singlovým víťazom v histórii Slovak Open, prvý triumf zaznamenal v roku 2011.

Dvojhra - 1. kolo:
Lukáš Lacko (SR-2) - Adrian Sikora (SR) 6:1, 6:2 za 53 minút
Filip Horanský (SR) - Pavel Štaubert (ČR) 6:4, 3:6, 6:3 za 81 minút
Jürgen Melzer (Rak.) - Márton Fucsovics (Maď.) 3:6, 6:4, 7:6 (10)
Michal Przysiezny (Poľ.) - Michael Berrer (Nem.) 6:4, 7:6 (4)
2. kolo (osemfinále):
Peter Gojowczyk (Nem.-7) - Andrej Martin (SR) 6:1, 6:4 za 54 minút
Igor Sijsling (Hol.-4) - Ante Pavič (Chor.) 7:6 (4), 6:4
Oleksandr Nedoviesov (Kaz.) - Alexander Kudriavcev (Rus.) 7:6 (1) 6:4

Štvorhra - 1. kolo:
Norbert Gombos, Adam Pavlásek (SR/ČR) - Johan Brunström, Nicholas Monroe (Švéd./USA-1) 7:6 (10), 6:4 za 85 minút
Ken Skupski, Neal Skupski (V. Brit.-4) - Jozef Kovalík, Miloslav Mečíř ml. (SR) bez boja, Slováci nenastúpili
Colin Fleming, Jonathan Marray (V. Brit.-3) - Roman Jebavý, Jiří Veselý (ČR) 7:6 (4), 6:4