Forbes odhalil najbohatšieho Slováka

Forbes odhalil najbohatšieho Slováka
Zdroj foto: ČTK
Najbohatším Slovákom je podľa tohtoročného hodnotenia slovenskej edície časopisu Forbes Andrej Babiš. Majetok tohto 60-ročného majiteľa Agrofertu a v súčasnosti českého ministra financií odhaduje magazín na 2,04 miliardy eur.

Druhým v poradí je podľa Forbes Slovensko Ivan Chrenko z HB Reavis s predpokladaným majetkom 650 miliónov eur. Trojicu najmajetnejších Slovákov uzatvára spolumajiteľ investičnej skupiny Penta Jaroslav Haščák. Tomu odhaduje majetok vo výške 500 miliónov eur.

Celkovo pritom podľa časopisu dosahuje majetok desiatich najbohatších ľudí na Slovensku hodnotu 5,6 miliardy eur. "Oproti minulému roku sa majetok hornej slovenskej desiatky zvýšil takmer o pätinu. Hlavným dôvodom je, že Agrofertu Andreja Babiša sa darí, ale nezaostávajú ani ostatné spoločnosti," zhodnotil šéfredaktor magazínu Juraj Porubský.

Do desiatky najbohatších Slovákov sa dostali aj majitelia J&T Finance Group, traja pôvodní zakladatelia spoločnosti ESET, Viliam Pančík z HB Reavis alebo Martin Kúšik, ktorý bol v minulosti partnerom Penty.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá