Myjave zariadil tri body dvojgólový M. Kuzma

1.11.2014 20:07

Futbalisti Myjavy nezaváhali v sobotňajšom domácom súboji 16. kola Fortuna ligy 2014/2015 so Zlatými Moravcami, ktoré zdolali 2:0. O oba presné zásahy sa postaral striedajúci Marek Kuzma, ktorý v 71. min otvoril skóre a v 88. min dal výsledku konečnú podobu. Pri prvom presnom zásahu skóroval hlavou po priamom centri Pekára a pri druhom po narážačke s F. Oršulom.

Spartak Myjava – FC ViOn Zlaté Moravce 2:0 (0:0)

Góly: 71., 89. Kuzma. Rozhodoval: Vnuk, ŽK: Beňo, Marček – Sabo, 983 divákov

zostavy a striedania:

Spartak Myjava: Solnička – Ciprys, Jánošík, Černáček, Beňo – Duga (87. Jastráb), Sládek (63. Kuzma), Pekár, Marček, Daniel (81. Bílovský) – Oršula

ViOn Zlaté Moravce: Kováč – Chren, Pintér, Nikolič, Pavlenda – Mikinič (85. Valenta), Sabo (74. Ďurica), Charizopulos (85. Mujkoš), Djuričič, Orávik – Pavelka

Prvá polhodina zápasu šance neponúkla. Hostia boli sformovaní na vlastnej polovici a hráči Myjavy sa cez prehustený priestor presadiť nevedeli. V 32. min zacentroval Ciprys a hlavička Pekára zaletela mimo brány. Rovnako skončila o dve minúty neskôr aj strela z voleja v podaní Dugu. Hostia mali veľkú príležitosť v 35. min, keď Beňo prišiel o loptu a Mikinič pálil z hranice šestnástky tesne vedľa. Minútu pred koncom prvého dejstva mal dobrú streleckú parketu pri priamom kope Pekár, Kováč loptu za svoj chrbát nepustil.

Do druhého dejstva vstúpili hráči Zlatých Moraviec aktívne a v 54. min mal gól na kopačke Mikinič, jeho strelu zblízka dokázal Solnička vyškriabať na pravú žrď. Po hodine hry šli Charizopulos a Orávik na osamoteného Jánošíka, prvý menovaný však dlho váhal s prihrávkou a loptu napokon vypichol vracajúci sa Ciprys. Potom prepli na vyššie obrátky opäť "kopaničiari". V 64. min mohol už po minútovom pobyte na trávniku skórovať Kuzma, jeho hlavička si však cestu do siete nenašla. O šesť minút neskôr pristál priamy kop Pekára na Kuzmovej hlave a lopta tentoraz už skončila v site – 1:0. Domáci boli pri chuti, Marčekova strela zo 75. min bola zblokovaná a o minútu po rohovom kope nedosiahol na loptu Černáček. V samom závere pekne zakombinovali Ciprys s Bílovským a ponúkli gól ako na podnose Kuzmovi, ktorý loptu zblízka upratal za chrbát Kováča a stanovil tak na konečných 2:0 pre Myjavu.

Peter Gergely, tréner Myjavy: „Pre obidve mužstvá to bol dôležitý zápas. Myslím si, že mal slušnú úroveň. Sedemdesiat percent zápasu sme boli lepším mužstvom, boli sme kombinačnejší, dostatočne trpezliví. Súper mal silných prvých 15 minút II.polčasu, kedy nás podržal brankár Solnička, keď vyrazil Šancu Mikiniča na žrď. Naše víťazstvo bolo zaslúžené.“

Branislav Mráz, tréner Zlatých Moraviec: „Išli sme do tohto zápasu poučiť sa z toho posledného, takže dôraz bol jasne kladený na lepšiu defenzívu, byť trpezliví, brániť strednú zónu, nedávať priestor rýchlym hráčom Myjavy. Dá sa povedať, že to sa nám darilo. Hlavne v prvom polčase sme boli málo kvalitný v prechodovej fáze. Do II.polčasu sme vstúpili dobre, mali sme dobrý úsek hry. Dôležitým momentom z nášho hľadiska bola žrď Mikiniča. Potom prišiel rozhodujúci moment, neustrážená štandardná situácia. Cez polčas sme hovorili o koncentrácii a nakoniec rozhodla situácia, kedy je to prerušené. Prišiel nový hráč, možno zlá reakcia pri bránení štandardky a to bol moment, ktorý asi rozhodol o zápase, aj keď bolo ešte dosť času na vyrovnanie, ale nedostávali sme sa do nebezpečných situácii. Ešte prišiel druhý gól, už to bolo otvorené, neorganizovaná obrana. Zámer nám nevyšiel, pred nami je ďalší zápas vonku, takže musíme pridať ako v obrane, tak aj v útoku.“