Dunajská Streda poľahky zdolala tretiu Senicu

1.11.2014 19:42

Futbalisti Dunajskej Stredy zvíťazili v sobotňajšom súboji 16. kola Fortuna ligy 2014/2015 pred vlastnými fanúšikmi nad Senicou hladko 3:0 (0:0). Pred prestávkou dosiahol vlastný gól hosťujúci stopér Petr Pavlík, po zmene strán pridali presné zásahy Peter Štepanovský a Roland Černák. Dunajská Streda sa v tabuľke posunula na priebežnú 5. pozíciu, Seničania sú naďalej tretí.

DAC Dunajská Streda - FK Senica 3:0 (1:0)

Góly: 42. Pavlík (vl.), 53. Štepanovský, 64. Černák. Rozhodoval: Trutz, ŽK: Štepanoský - Pavlík, 2441 divákov

zostavy a striedania:

DAC D. Streda: Pernecký – Turňa, Kwin, Saláta, Štepanovský –Ujlaky, Krišto, Straka (44. Sabler), Horváth – Černák (79. Jurčo), Szarka (90. Šnirc)

FK Senica: Šulla – Chvátal, Pavlík, Pillár, Mazáň – Hušek (87. Mráz) – Hlohovský, Kóňa, Piroska (75. Komara), Kalabiška – Mukendi (79. Kosorin)

Už v 6. minúte mohol využiť zaváhanie Kwina Mukendi s Piroskom, v poradí tretí menovaný však strelou zo sedemnástich metrov neprekonal Perneckého. V 12. minúte sa dostal do pokutového územia Ujlaky, ideálnou prihrávkou našiel Horvátha, jeho loptu však Šulla stihol vytlačiť. Od 15. minúty sa viditeľnosť vďaka hmle ešte viac znížila. V prvom polčase sa hralo zväčša medzi šestnástkami a s nepresnosťami na oboch stranách. V 29. minúte Turňa vhadzoval loptu do pokutového územia, následnú strelu Szarku však Šulla zneškodnil. V prvom dejstve mali Dunajskostredčania viac príležitostí na skórovanie, ale zakaždým chýbala presnosť. Z ničoho nič prišiel prvý gól domácich v 42. minúte, keď si po centri dal vlastný gól Seničan Pavlík – 1:0. V závere prišla ešte pekná akcia DAC, po prihrávkach Černáka a Szarku sa dostal do šance Sabler, ale Mazáň stihol situáciu zachrániť.

Aj po zmene strán hmla výrazne komplikovala rozohrávku oboch tímov. V 53. minúte sa DAC napriek nepriaznivým podmienkam dostal do dvojgólového vedenia, keď Štepanovský umiestnil loptu za bezmocného Šullu. Domáci boli pri chuti, naďalej hrozili senickej defenzívne a v 64. minúte ju prekonali aj tretíkrát. Černák predviedol rýchly šprint popri nestíhajúcom Chvátalovi, ktorý ho nedokázal zastaviť a domáci hráč ideálne prestrelil senického brankára - 3:0. Vypracovaný náskok DAC-u stačil a do konca stretnutia nedovolil hosťom vypracovať si výraznejšiu gólovú príležitosť, hocí tí po príchode strádajúcich hráčov na trávnik ofenzívne ožili. Napriek tomu však zostali v sobotu všetky body na Žitnom ostrove.

Mikuláš Radványi, tréner D. Stredy: "Dnes sme boli agresívnejší, pohyblivejší. Podmienky boli také, aké boli. Vďaka vlastnému gólu súpera sme išli do vedenia, a to nám pomohlo. Videl som na hráčoch túžbu po víťazstve. Musím ich za dnešný výkon pochváliť."

Pavel Hapal, tréner Senice: "So všetkou úctou k súperovi sme dnes porazili sami seba. Dali sme si minimálne dva vlastné góly. Po hlavičke Pillára prišla kolmá prihrávka za našu obranu, po ktorej nás domáci trestali. Kvôli hustej hmle som toho z trénerskej lavičky veľa nevidel."