Peter Sagan začal s Contadorom výstup na Kilimandžáro

Peter Sagan začal s Contadorom výstup na Kilimandžáro
Zdroj foto: SITA
Slovenský cyklista Peter Sagan spolu s budúcimi kolegami z tímu Tinkoff-Saxo pricestoval do Tanzánie a začal výstup na najvyšší vrchol Afriky Kilimandžáro. Na tímovom kempe nechýbajú ani ďalší novic v zoskupení Juraj Sagan či Michael Kolář, ktorý si už dres Tinkoff-Saxo obliekal aj v sezóne 2014.

Ducha kolektívu upevňuje v Afrike všetkých 80 členov družstva, okrem cyklistov aj manažéri, športoví riaditelia, mechanici, maséri či lekári. Na vrchol Kilimandžára by mali jazdci Tinkoff-Saxo v závislosti od poveternostných podmienok vystúpiť 5. novembra. Najvyšší vrchol Afriky meria 5895 m.

Na Kilimandžáro mieria aj Alberto Contador, Ivan Basso, Rafal Majka či Roman Kreuziger. "Dnes sme vstávali skoro, začína sa operácia Kilimandžáro," napísal na sociálnej sieti Alberto Contador. V sobotu ráno pred začiatkom výstupu sa jazdci Tinkoff-Saxo stretli s cyklistami miestneho tímu Arusha. Nasledujúce štyri dni budú putovať do základného tábora Karanga do výšky 4040 m, odkiaľ v utorok 4. novembra začnú záverečný útok na vrchol. Akcia má aj charitatívny nádych, cyklistický tím chce venovať financie miestnym organizáciám. Ak sa na vrchol Kilimandžára postaví viac ako 90 % členov družstva, potom pôvodne pripravenú sumu strojnásobia.

Šéf družstva Bjärne Riis už v minulosti pripravil viaceré podobné sústredenia, na ktorých cyklisti absolvovali sériu fyzických a psychických výziev. Ich snahou bolo upevniť tímového ducha a donútiť cyklistov ísť až za hranice svojich možností. Predchádzajúce kempy sa konali v Dánsku či JAR, ale vzhľadom na rozpočet ich v posledných rokoch obmedzili. Po príchode ruského miliardára Olega Tiňkova do tímu ich obnovujú. Podnikateľ údajne zaplatil 200-tisíc eur za kemp, o čom informuje cyclingnews.com.

Kilimandžáro je populárna destinácia medzi ľuďmi hľadajúcimi výzvy a uprednostňujúcimi turistiku pred horolezectvom alebo lezením po skalách. Pre problémy s dýchaním a riedkosť vzduchu však dosiahne vrchol len 40 % ľudí, ktorí začnú výstup. Informácie zverejnil web CyclingNews.com.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá