Mak je najlepším strelcom gréckej ligy

Mak je najlepším strelcom gréckej ligy
Zdroj foto: SITA
Slovenský futbalový reprezentant Róbert Mak z PAOK-u Solún je spoločne s Kolumbijčanom Erikom Morenom z Panetolikosu najlepším strelcom najvyššej gréckej súťaže

Dvadsaťtriročný rodák z Bratislavy si piaty presný zásah ročníka pripísal v nedeľu, keď v 25. min otvoril skóre stretnutia 8. kola, v ktorom napokon jeho PAOK zvíťazil doma nad Veriou vysoko 4:1. Na prvom mieste v tabuľke sa Solún odpútal od tohto svojho rivala, teraz tretieho v poradí, do 4-bodového trháku. Pred druhým Olympiakosom Pireus vedie o 3 body.

Mak počas týždňa pre svalové zranenie stehna chýbal v zostave PAOK-u v zápase Európskej ligy proti Fiorentine. V nedeľu nastúpil a patril medzi najaktívnejších hráčov Solúnčanov. Hral s veľkou chuťou, okrem gólu asistoval pri druhom presnom zásahu svojho tímu a začal akciu pred tretím.

"Nebol som síce ešte zdravotne stopercentne v poriadku, ale bol som pripravený nastúpiť. Som veľmi rád, že som vydržal celý zápas a presvedčivo sme vyhrali. Šance sme mali od začiatku, ale nie a nie dať gól. Teším sa, že som to nakoniec prelomil. Som rád za môj piaty gól v gréckej lige, ako aj za ďalší náš trojbodový zásah,“ uviedol na svojom osobnom webe Róbert Mak.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá