Hirscher suverénnym víťazom obrovského slalomu v Söldene

Aktualizované:
Hirscher suverénnym víťazom obrovského slalomu v Söldene
Zdroj foto: SITA
Rakúšan Marcel Hirscher suverénne ovládol úvodný obrovský slalom 49. ročníka Svetového pohára alpských lyžiarov. Obhajca veľkého krištáľového glóbusu zvíťazil na ľadovci pri rakúskom Söldene s obrovským náskokom 1,58 sekundy pred Nemcom Fritzom Dopferom, na tretej priečke skončil Francúz Alexis Pinturault (+2,06).

Slovenský reprezentant Adam Žampa so štartovým číslom 43 sa neprebojoval do druhého kola, za lídrom Hirscherom zaostal v 1. kole o 5,10 s a obsadil 41. priečku. Na postup mu chýbalo 1,15 s.

Hirscher si pripísal 24. triumf v prestížnom seriáli a ukončil tak trojročnú nadvládu Teda Ligetyho v Söldene, Američan skončil v nedeľu až desiaty. Obhajca malého glóbusu v tejto disciplíne z minulej zimy figuroval po úvodnom kole na 2. mieste so stratou 19 stotín na vedúceho domáceho favorita, no v druhom kole doplatil na chybu pri prechode do záverečnej plochej pasáže.

"Vstup do sezóny je veľmi dôležitý a preto som veľmi šťastný, že som vyhral s takým výrazným náskokom, navyše pred domácim publikom. Môže sa začať veľká párty," vyznal sa pre televíznu stanicu Eurosport Hirscher. Ten sa postaral o prvý rakúsky triumf v Söldene od roku 2005, keď tradičnú ľadovcovú ouvertúru ovládol legendárny Hermann Maier.

Svetový pohár alpských lyžiarov pokračuje v strede novembra vo fínskom stredisku Levi, kde je na programe ženský (15.11.) a mužský slalom (16.11.).

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá