Obrák v Söldene pre Shiffrinovú a Fenningerovú

Aktualizované:
Obrák v Söldene pre Shiffrinovú a Fenningerovú
Zdroj foto: SITA
Úvodné preteky Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach v sezóne 2014/2015 majú hneď dve víťazky, v súčte dvoch kôl sobotňajšieho obrovského slalomu v rakúskom Söldene dosiahli rovnaký čas Američanka Mikaela Shiffrinová a domáca pretekárka Anna Fenningerová. Tretia skončila ďalšia Rakúšanka Eva-Maria Bremová (+0,27 s).

Stále iba 19-ročná úradujúca olympijská víťazka a majsterka sveta v slalome Shiffrinová viedla po 1. kole o 9 stotín sekundy pred obhajkyňou veľkého krištáľového glóbusu za celkové prvenstvo v SP Fenningerovou, tá v druhej jazde dohnala manko. Vlaňajšia víťazka zo Söldenu Švajčiarka Lara Gutová po piatom mieste v 1. kole nedokončila druhú jazdu.

"Veľmi som túžila po tomto triumfe, tvrdo som na tom pracovala. Anna mi cestu za víťazstvom poriadne sťažila. Hneď prvé preteky mali náboj a pred dlhodobou sezónou sľubujú atraktívne súboje," prezradila Shiffrinová pre portál Laola. "Po svojej druhej jazde som sa trochu rozdýchala a už mi Mikaela dýchala na chrbát. Dnes to bola dráma s krásnym vyvrcholením," dodala Fenningerová.

Shiffrinová si pripísala jubilejný desiaty triumf v SP, po deviatich slalomových premiérovo v obrovskom slalome. Pre Fenningerovú je to deviate víťazstvo v prestížnom seriáli.

V štartovej listine prvého kola figurovalo 70 pretekárok. S číslom 66 sa predstavila jediná Slovenka Petra Vlhová a takmer sa prebojovala do elitnej tridsiatky s miestenkou v 2. kole. Za líderkou po 1. kole Shiffrinovou zaostala talentovaná Slovenka o 7,10 s a obsadila 38. miesto, na postup jej chýbalo 79 stotín sekundy. "V náročných podmienkach Petre chýbalo necelých osem desatín sekundy na postup. Škoda tohto výsledku, lebo dnes sa do druhého kola dalo dostať," zhodnotil pre agentúru SITA úvodné tohtosezónne vystúpenie Petry Vlhovej jej tréner Ivan Iľanovský. 

Obrovský slalom žien: 1. Mikaela Shiffrinová (USA) a Anna Fenningerová (Rak.) 2:39,85 min, 3. Eva-Maria Bremová (Rak.) +0,27 s, 4. Kathrin Zettelová (Rak.) +0,29, 5. Federica Brignoneová (Tal.) +0,37, Viktoria Rebensburgová (Nem.) +0,58, 7. Tessa Worleyová (Fr.) +1,57, 8. Maria Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) +1,76, 9. Nadia Fanchiniová (Tal.) +1,83, 10. Tina Weiratherová (Licht.) +2,54, ... 38. Petra Vlhová (SR) +7,10 - nepostúpila do 2. kola

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá