Edmonton s Marinčinom vyhral nad Washingtonom, hetrik Perryho v Anaheime

TASR nhl.com
23.10.2014 07:27

Hokejisti Edmontonu v zostave so slovenským obrancom Martinom Marinčinom zdolali v zámorskej NHL Washington 3:2 a zaznamenali druhý triumf za sebou. V bránke domácich sa 32 úspešnými zákrokmi blysol Ben Scrivens, Marinčin odohral vyše 18 minút a pripísal si plusový bod.

Philadelphia vďaka trom gólom v záverečnej tretine vydolovala plný bodový zisk na ľade Pittsburghu po výhre 5:3. Anaheim si doma poradil s Buffalom 4:1 najmä zásluhou hetriku Coreyho Perryho. V drese hostí mal slovenský zadák Andrej Meszároš minutáž 18:33 a na konto mu pribudli jedna strela a jeden mínusový bod.
Domáci duel Ottawy odložili po incidente, ktorý sa udial neďaleko budovy parlamentu v kanadskej metropole. Senátori mali na svojom ľade privítať hokejistov Toronta Maple Leafs. V stredu ráno miestneho času maskovaný ozbrojený útočník usmrtil vojaka stojaceho na stráži pred vojnovým pamätníkom a následne vnikol do budovy parlamentu, kde ho policajti zastrelili.

Pittsburgh - Philadelphia 3:5 (1:2, 1:0, 1:3)
Góly: 4. Spaling (Ehrhoff, Comeau), 29. Dupuis (Martin, Malkin), 58. Goc (Spaling, Downie) - 10. Streit (Giroux, Voráček), 14. Bellemare (Couturier, N. Schultz), 47. Umberger (Giroux, Voráček), 49. Read (Couturier, Umberger), 60. Couturier

Edmonton - Washington 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Góly: 7. J.Schultz (Purcell, Perron), 26. Nugent-Hopkins, 37. Nikitin (Purcell, Draisaitl) - 11. Carlson (Nicklas Bäckström, Johansson), 25. Green (Burakovsky)
Martin Marinčin (Edmonton) odohral 18:04 min

Anaheim - Buffalo 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Góly: 9. Perry (Getzlaf, Smith-Pelly), 30. Kesler (Cogliano, Silfverberg), 58. Perry (Getzlaf), 59. Perry (Beauchemin, Thompson) - 55. Ennis (Moulson)
Andrej Meszároš (Buffalo) odohral 18:33, -1